Yoast - Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to hu translation catalogue (176 entries)

en: Front-end SEO inspector
hu: Felhasználói SEO ellenőrző

en: Read more about why web server redirect methods have been disabled on a multisite.
hu: Olvass többet arról, miért nem engedélyezett a szerver oldali átirányítás több weboldalon.

en: Installation Successful
hu: Sikeres telepítés

en: The info you add below is added to the data Yoast SEO outputs in its schema.org output, for instance when you're the author of a page. Please only add the info you feel good sharing publicly.
hu: Az alább hozzáadott információk hozzáadódnak a Yoast SEO kimeneteihez a schema.org kimenetében, például amikor Ön egy oldal szerzője. Kérjük, csak azokat az információkat adja hozzá, amelyeknél úgy érzi, hogy biztosan meg akarja osztani a nyilvánossággal.

en: Yoast SEO Schema enhancements
hu: Yoast SEO Schema fejlesztések

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sAcme inc%2$s
hu: Pl.: %1$sAcme inc%2$s

en: Employer name
hu: Munkáltató neve

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$ssoftware engineer%2$s
hu: Pl.: %1$sszoftver mérnök%2$s

en: Employer information
hu: Munkáltatói információk

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sEnglish, French, Dutch%2$s
hu: Vesszővel elválasztva, pl.: %1$sangol, francia, holland%2$s

en: Language(s) spoken
hu: Beszélt nyelv(ek)

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sPHP, JavaScript, 90's rock music%2$s
hu: Vesszővel elválasztva, pl.: %1$sPHP, JavaScript, 90-es évek rockzenéje%2$s

en: Expertise in
hu: Kiemelkedően ért

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sMost likely to succeed - 1991, Smartest in class - 1990%2$s
hu: Vesszővel elválasztva, pl.: %1$sKiemelkedő tanulmányi eredmény - 1991, Legokosabb az osztályban - 1990%2$s

en: Awards
hu: Díjak

en: Extra information
hu: Extra információ

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sfemale%2$s, %1$smale%2$s, %1$snon-binary%2$s
hu: Pl.: %1$snő%2$s, %1$sférfi%2$s, %1$segyéb%2$s

en: Gender
hu: neme

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Use format: %1$sYYYY-MM-DD%2$s
hu: Formátum: %1$sYYYY-MM-DD%2$s

en: Birth date
hu: Születési dátum

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sMD%2$s, %1$sPhD%2$s
hu: Pl.: %1$sDr%2$s, %1$sPhD%2$s

en: Honorific suffix
hu: Név utótag

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sDr%2$s, %1$sMs%2$s, %1$sMr%2$s
hu: Pl.: %1$sDr%2$s, %1$sMs%2$s, %1$sMr%2$s

en: Honorific prefix
hu: Név előtag

en: Basic information
hu: Alap információ

en: Custom fields to include in page analysis
hu: Az oldalelemzésbe felvenni kívánt egyéni mezők

en: Learn more about including custom fields in the page analysis
hu: További információ az egyéni mezők oldalelemzésbe történő felvételéről

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: percek

en: Filter
hu: Szűrő

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: title
hu: címsor

en: meta description
hu: meta leírás

en: Create Redirect
hu: Átirányítás létrehozása

en: Redirects
hu: Átirányítások

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
hu: Átirányítás importálása sikertelen: Átirányító bővítmény nincs telepítve vagy bekapcsolva.

en: Redirect import failed: no redirects found.
hu: Átirányítás importálása sikertelen: Nem találhatóak átirányítások.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
hu: Nem mentettél el minden átirányítást, biztosan ki szeretnél lépni?

en: New URL
hu: Új URL

en: Delete
hu: Törlés

en: Search
hu: Keresés

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Regex Redirects
hu: Regex Átirányítások

en: Old URL
hu: Régi URL

en: Add Redirect
hu: Átirányítás hozzáadása

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
hu: Mivel Nginx-en vagy, add hozzá a következőt az NGINX konfigurációs fájlodhoz:

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
hu: Mivel Apache-on vagy, add hozzá a következőt a honlapod httpd konfigurációs fájljához:

note: Description of the plugin
en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
hu: A legelső igazi minden-benne-van SEO megoldás WordPresshez, belértve egyoldalas tartalom analízist, XML sitemap-eket és még sok minden mást is.

en: Type
hu: Típus

note: translators: %s: '.htaccess' file name.
en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
hu: Nem tudtuk elmenteni az átirányításokat a %s fájlba. Kérlek, tedd a fájlt írhatóvá.

en: Generate a separate redirect file
hu: Különálló átirányítási fájl létrehozása

en: Import .htaccess
hu: .htaccess Importálása

en: The old URL field can't be empty.
hu: Az régi URL mező nem lehet üres.

en: The new URL field can't be empty.
hu: Az új URL mező nem lehet üres.

en: Error while saving this redirect
hu: Hiba történt ennek az átiránításnak a mentésekor

en: New type can't be empty.
hu: Az új típus nem lehet üres.

note: Author of the plugin
en: Team Yoast
hu: Yoast Team

en: You can't redirect a URL to itself.
hu: Nem lehet az URL-t saját magára átirányítani.

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
hu: Alapesetben az átirányítást a %s fájlban tároljuk. Jelöld be a négyzetet, ha azt szeretnéd, hogy az átirányítások külön fájlba kerüljenek. Csak akkor használd ezt az opciót, ha tudod mit csinálsz!

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezés

note: translators: 1: '.htaccess' file name
en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
hu: Átirányítások írása a %1$s fájlba. Tedd írhatóvá a %1$s fájlt!

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: Import redirects from %s
hu: Átirányítások Importálása %s-ből

en: The Regular Expression field can't be empty.
hu: A Reguláris kifejezés mező nem maradhat üresen.

note: translators: %s is replaced with the URL that will be deleted.
en: Please enter the new URL for %s
hu: Kérem add meg az új URL-t a %s-hez

note: translators: variables will be replaced with from and to URLs.
en: Redirect created from %1$s to %2$s!
hu: Átirányítás létrehozva erről: %1$s erre: %2$s!

[ctx: noun]
en: Type
hu: Típus

note: translators: %1$s: '.htaccess' file name, %2$s: plugin name
en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
hu: Bemásolhatod bármely %1$s fájl tartalmát, és importálni fogjuk az átirányításokat ide: %2$s

en: Redirect added.
hu: Átirányítás hozzáadva.

en: The redirect was added successfully.
hu: Az átirányítás hozzáadása sikeres.

en: Redirect updated.
hu: Átirányítás frissítve.

en: The redirect was updated successfully.
hu: Az átirányítás frissítése sikeres.

en: Redirect deleted.
hu: Átirányítás törölve.

en: The redirect was deleted successfully.
hu: Az átirányítás törlése sikeres.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Save
hu: Mentés

en: Save anyway
hu: Mindenképpen mentsen

en: Edit redirect
hu: Átirányítás szerkesztése

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
hu: Már szerkeszt egy átirányítást, kérem először fejezze be.

en: The URL you entered could not be resolved.
hu: Az általad beírt URL-t nem lehet feloldani.

note: translators: %1$s expands to the returned http code
en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
hu: Az általad beírt átirányítási URL %1$s állapotú. Érdemes ellenőrizned, hogy a cél elérhető-e, mielőtt elmented az átirányítást.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
hu: Olyan átirányítást végzel, ami "301 – Véglegesen áthelyezve" választ ad. Ellenőrizd, hogy a cél direkt módon elérhető-e!

note: translators: %1$s expands to the returned http code
en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
hu: A megadott URL a "200 – OK" HTTP kódtól eltérő választ adott. A válaszkód: %1$s.

en: Unknown error. Failed to create redirect.
hu: Ismeretlen hiba. Átirányítás létrehozása sikertelen.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
hu: Ismeretlen hiba. Átirányítás frissítése sikertelen.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
hu: Az elmenteni kívánt átirányítás egy hurkot fog eredményezni. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg már létezik egy olyan átirányítás, ami a most menteni kívánt átirányítás kezdetére mutat.

note: translators: %1$s: will be the target, %2$s: will be the found endpoint.
en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
hu: %1$s át lesz irányítva ide: %2$s. Érdemes létrehozni egy közvetlen átirányítást ide: %2$s.

note: translators: %s expands to the file path that we tried to write to
en: We're unable to write data to the file %s
hu: Nem tudtunk adatokat írni a %s fájlba.

en: 301 Moved Permanently
hu: "301 – Véglegesen áthelyezve"

en: 302 Found
hu: "302 – Talált"

en: 307 Temporary Redirect
hu: "307 – Ideiglenes átirányítás"

en: 410 Content Deleted
hu: 410 – Tartalom törölve

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
hu: 451 Jogi okokból kifolyólag elérhetetlen

en: Not all the required fields are filled.
hu: Nincs kitöltve minden szükséges mező.

en: The old URL already exists as a redirect.
hu: A régi URL már létezik átirányításként.

en: Update Redirect
hu: Átirányítás frissítése

note: translators: %s expands to the folder location where the redirects fill will be saved.
en: We're unable to save the redirect file to %s
hu: Nem tudtuk elmenteni az átirányítási fájlt ide: %s.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: List with actions, %3$s: <a href='{post_with_explaination.}'>, %4$s: </a>, %5%s: The removed url.
en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
hu: A %1$s észlelte, hogy töröltünk egy bejegyzést (%5$s). Ezek a lehetőségek: %2$s  Teljes a tanácstalanság? %3$sOlvassuk el ezt a bejegyzést %4$s.

note: translators: %1$s will be replaced with the from URL.
en: 410 Redirect created from %1$s!
hu: 410 Átirányítás létrehozva a %1$s-ból!

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: List with actions, %3$s: <a href='{post_with_explaination.}'>, %4$s: </a>, %5%s: The removed url.
en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
hu: A %1$s észlelte, hogy töröltünk egy kifejezést (%5$s). Ezek a lehetőségek: %2$s Teljes a tanácstalanság? %3$sOlvassuk el ezt a bejegyzést %4$s.

en: Redirect it to another URL
hu: Átirányítás egy másik URL-re.

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
hu: "410 - Tartalom törölve" fejlécet adjon válaszként.

en: Web server
hu: Webszerver

en: Redirect method
hu: Átirányítási metódus

note: translators: %s: 'Yoast SEO Premium'
en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
hu: A %s generálni tud átirányítási fájlokat, melyeket csatolni tudsz a webszervered konfigurációjához. Ha ezt a lehetőséget választod, a PH átirányítások le lesznek tiltva. Csak akkor válaszd ezt a lehetőséget, ha tudod mit csinálsz!

note: translators: %s expands to the file path that we tried to write to
en: We're unable to create the directory %s
hu: A %s könyvtár létrehozása nem sikerült

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
hu: Egy eredetivel azonos URL-re próbálsz meg átirányítani.
    					Kérjük, válassz egy másik átirányítási cél-URL-t.

note: translators: 1: opens a link to a related help center article. 2: closes the link.
en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
hu: Az átiránytás típusa egy olyan HTTP válasz-kód, amit a böngészőnek küldenek, hogy ebből megállapítsa milyen típusú átirányítást kell kiszolgálni. %1$sTudj meg többet az átirányítás típusokról%2$s.

en: Enabled
hu: Engedélyezve

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Enter redirects to import
hu: Adja meg az importálandó átirányításokat

note: translators: %1$s expands to the subdirectory WordPress is installed.
en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
hu: Az átirányításból hiányzik a WordPress telepítésének az alkönyvtára. Ennek eredményeképp az átirányítás nem fog működni. Bizonyosodj meg arról, hogy az átirányítás ezzel kezdődik: %1$s

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Select this redirect
hu: Az átirányítás kiválasztása

note: translators: %s expands to Yoast
en: %s internal linking
hu: %s belső linkelés

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: Import redirects
hu: Átirányítások importálása

en: Redirection
hu: Átirányítás

en: Safe Redirect Manager
hu: Biztonsági átirányítás kezelő

en: Simple 301 Redirects
hu: Egyszerű 301 átirátnyítások

en: Import from other redirect plugins
hu: Importálás más átirányítási bővítményekből

en: Import from:
hu: Importálás innen:

en: New URL:
hu: Új URL:

en: Old URL:
hu: Régi URL:

en: Export redirects
hu: Átirányítások exportálása

en: Origin
hu: Forrás

en: Target
hu: Cél

en: Format
hu: Formátum

en: Export redirects to a CSV file
hu: Az átirányítások exportálása CSV file-ba

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
hu: Ha az összes átirányítás listájára van szükség, az alábbi gombbal lehet létrehozni a CSV file-t.

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
hu: A file első bekezdése egy fejléc. Ezt a bekezdést figyelmen kívül kell hagyni az olvasáskor vagy az adatok exportálásból történő beimportálásakor.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
hu: A CSV import nem sikerült: a megadott file nem olvasható a CSV elemzővel.

en: Import from a CSV file
hu: Importálás CSV file-ból

en: Import CSV file
hu: CSV file importálása

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: <a href='{undo_redirect_url}'>, %3$s: </a>, %4$s: Slug to post
en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
hu: %1$s azt tapasztalta, hogy egy bejegyzést (%4$s) a kukából visszaállítottál, ezt a bejegyzést azonban átirányítottad. %2$sKattints ide az átirányítás eltávolításához%3$s

note: translators: %1$s expands to the link to an article to read more about orphaned content, %2$s expands to </a>
en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
hu: %1$sTudj meg többet az elárvult tartalomról%2$s.

note: translators: %1$s: plural form of the current post type, %2$s: a Learn more about link
en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
hu: Kérd meg a SEO kezelődet vagy adminisztrátorodat, hogy számolja meg a linkek számát az összes szövegben, hogy azonosítani tudjuk az elárvult %1$s(a)t. %2$s

note: translators: %1$s expands to link to the recalculation option, %2$s: anchor closing, %3$s: plural form of the current post type, %4$s: a Learn more about link
en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
hu: %1$sKattints ide%2$s a linkek indexálásához, hogy az elárvult %3$s azonosítsd. %4$s

note: translators: %1$s: plural form of the current post type, %2$s: a Learn more about link
en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
hu: Az 'Elárvult tartalom' olyan %1$s vonatkozik, amelyekre nem mutat link, hozzon létre linkeket amelyek a %1$s mutatnak. %2$s

en: Orphaned content
hu: Elárvult tartalom

en: readability score
hu: olvashatósági pontszám

en: ID
hu: Azonosító

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Filter by redirect type
hu: Az átirányítások típus szerinti rendezése

en: All redirect types
hu: Az összes átiránytási típus

note: translators: %s resolves to the button label translation.
en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
hu: Ha az összes nyilvános bejegyzés, kifejezés vagy rokon kulcsszóra lenne szükséged, az alábbi %s gomb segítségével létrehozhatod a CSV file-t.

en: Export keyphrases to a CSV file
hu: A kulcsszavak exportálása CSV file-ba

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
hu: Hozzáadhadsz vagy eltávolíthatsz exportálási oszlopokat az alábbi dobozok bepipálásával.

en: Export URL
hu: URL exportálás

en: Export title
hu: Cím exportálás

en: Export readability score
hu: Olvashatósági pontszám exportálása

en: Please note:
hu: Megjegyzés:

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
hu: A file első sora a fejléc-sor. Ezt a sort figyelmen kívül kell hagyni, amikor az adatokat az exportból betöltjük vagy beolvassuk.

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
hu: Az adatok exportálása hosszú időt vesz igénybe, ha sok bejegyzés, oldal, nyilvános bejegyzés típus vagy kifejezés van.

en: Plain redirects
hu: Egyszerű átirányítások

en: Regular Expression redirects
hu: Hagyományos átirányítás-kifejezések

en: Redirects settings
hu: Átirányítási beállítások

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
hu: típus

en: seo title
hu: SEO cím

en: Export SEO title
hu: SEO cím exportálása

en: Export meta description
hu: Meta leírás exportálása

en: keyphrase
hu: kulcskifejezés

en: keyphrase score
hu: kulcskifejezés érték

en: Export keyphrases
hu: Kulcskifejezések exportálása

en: Export keyphrase scores
hu: Kulcskifejezés értékek exportálása

note: translators: 1: link to redirects overview, 2: closing link tag
en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
hu: Minden átirányítás sikeresen importált. Az importált átirányítások megtekintéséhez menjen a %1$s átirányítási áttekintés %2$s-ra.

note: translators: 1: link to redirects overview, 2: closing link tag
en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
hu: Nem került egyetlen átirányítás sem importálva. Talán azért mert már léteznek és aktív átirányítások. Látogass el a  %1$sátirányítás áttekintéshez%2$s hogy lásd magát az átirányítást.

note: translators: 1: amount of imported redirects, 2: total amount of redirects, 3: link to redirects overview, 4: closing link tag
en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
hu[0]: Beimportálva %1$s/%2$s sikeresen átirányítva. Menj el a %3$sátirányítás áttekintéséhez%4$s hogy lásd magát az átirányítást.
hu[1]: Beimportálva %1$s/%2$s valamennyien sikeresen átirányítva. Menj el a %3$sátirányítások áttekintéseihez%4$s hogy lásd az átirányításokkal kapcsolatosakat.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
hu: Az átirányítás importálása sikertelen: a kiválasztott átirányítási bővítmény nincs telepítve vagy aktiválva.

en: CSV import failed: No file selected.
hu: A CSV importálása sikertelen: nincs fájl kiválasztva.

note: translators: 1: The maximum file size
en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
hu: A CSV importálása sikertelen: a megadott fájl nagyobb, mint %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
hu: A CSV importálása sikertelen: a megadott fájl nem CSV fájl.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
hu: Az átirányítás importálása sikertelen: nem ismeri fel az ilyen típusú importokat.

en: Stale cornerstone content
hu: Elavult sarokkő tartalma

note: translators: %1$s expands to dynamic post type label, %2$s expands anchor to blog post about cornerstone content, %3$s expands to </a>
en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
hu: Az elmaradt sarokkövek tartalma olyan sarokkövekre utal, amelyeket nem frissítettek az elmúlt 6 hónapban. Győződjön meg róla, hogy ezek a %1$s -ek naprakészek. %2$s További információ a %3$s sarokköve tartalmáról.

en: Choose a CSV file from your computer:
hu: CSV-fájl kiválasztása a számítógépről:

en: Redirect not deleted.
hu: Az átirányítás nincs törölve.

en: Something went wrong when deleting this redirect.
hu: Valami hiba történt az átirányítás törlése során.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
hu: Az átirányítás régi URL-je nem relatív. Csak az új URL-cím lehet abszolút. Győződjön meg róla, hogy viszonylag régi URL-t ad meg.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s and %3$s expand to a link to the admin page.
en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
hu: %1$s létrehozott egy %2$s redirect%3$s-t a régi URL-ről az új bejegyzés URL-címére.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s and %3$s expand to a link to the admin page.
en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
hu: %1$s elkészült %2$sátirányított%3$s a régi URL-ről az új URL-re.

en: Table of contents
hu: Tartalomjegyzék
