Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba – mintegy 95 ezer milliárd forintba – kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és a víziközmű-hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait.
A Schneider Electric új szoftvercsomagot dolgozott ki, mely segítségével a vállalat mérnökei szerint nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.
Az előrejelzések szerint 2050-re világszerte több mint hatmilliárd ember él majd városokban, emiatt egyre nagyobb igény lesz arra, hogy az infrastruktúra a váratlan helyzetekben is működőképes, megbízható legyen és minél kisebb károsanyag-kibocsátással járjon.
Az éghajlatváltozás miatti egyre szélsőségesebb időjárás is komoly kihívást jelent, becslések szerint évente mintegy 300 milliárd dollárba kerül világszerte a vállalkozásoknak a villamos hálózatokban, közművekben, közlekedési infrastruktúrában keletkezett károk kezelése.
Az energiamenedzsmenttel és automatizálással foglalkozó Schneider Electric a felmerülő kihívásokra válaszul dolgozta ki „A jövő infrastruktúrája” nevű megoldást.
A kormányoknak, önkormányzatoknak és a közcélú infrastruktúra tulajdonosainak szánt szoftvercsomag segítségével – a vállalat szerint – intelligens és környezetbarát rendszert lehet kialakítani.
(Forrás: hvg.hu Kép: pexels.com)