Erről Palkovics László innovációs és technológiai miniszter beszélt ma Csornán az Ecosolifer Kft napelemcella-gyárának átadásán, ahol az is elhangzott, hogy az új technológiai eljárásokkal, mint amilyet az új gyár is képvisel, Európa ismét versenyképes lehet az iparágban.
Hat gigawatt naperőmű kapacitást szeretne elérni Magyarország 2030-ra az ipari és a háztartási szektorokban együttvéve. Ez a jelenlegi kapacitás, háromszorosa. A háztartási szektorban a háztetőkre telepített naperőmű kapacitás adja a felhasználás jelentős részét, ezért a kormány a fejlesztéseket vissza nem térítendő támogatásokkal szeretné segíteni 2021-től.
A miniszter kiemelte, hogy Magyarország napsütötte ország, amely alkalmassá teszi arra, hogy a naperőművek és a nukleáris energia használatával 2030-ra az energiatermelés 90 százalék fölötti részét szén-dioxid-kibocsátás nélkül érje el.
A napelemcella-gyár átadójának egy másik aspektusát az adja, hogy csütörtökön tárgyal az Európa Tanács – és a miniszter reményei szerint döntés is születik – az Európai Unió megemelt szén-dioxid-kibocsátási céljáról.
Palkovics László hangsúlyozta, hogy nem igaz, hogy Magyarország szeretné megvétózni a célt, Magyarország csak azt szeretné, hogy a célt azonos mértékben támogassa az EU minden tagországa.
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
Forrás: mti