Ahogy a Greenpeace közleményében írja, a közbeszerzési kiírás szerint azért kell minél előbb megkezdeni az építkezést, mert „ha valamely részterületen a munkavégzés időlegesen, akár egy-két hétre is szünetel, azt az állatvilág valamely eleme azonnal elfoglalja, birtokba veszi”.
A beruházás ellen természetvédő szervezetek és helyiek is évek óta tiltakoznak, mert az véleményük szerint súlyosan veszélyezteti a hazai és nemzetközi védelem alatt álló terület élővilágát, és nem utolsó sorban a Fertő-táj világörökségi státuszát.
A 100%-ban állami beruházás keretében megvalósuló Fertő Part projekt a Greenpeace szerint több ponton is törvénysértő, ezért most a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult a kiírás érvénytelenítését kérve, valamint az indoklást bizonyítási indítványként is beadta a Győri Törvényszéken folyó perhez kapcsolódva.
A civilek azt szeretnék elérni, hogy a túlméretezett, természetpusztító beruházás helyett csak egy kisebb léptékű turisztikai fejlesztést végezzen az állam, amely figyelembe veszi a tó természetes adottságait és megóvja annak élővilágát, a fennmaradó pénzt pedig fordítsák inkább természetvédelmi projektekre.
Nem a Greenpeace az egyetlen szervezet, mely a projekt felfüggesztését szeretné elérni: az Európai Bizottság 2021 júniusában eljárást indított a Fertő tó ügyében , az Unesco pedig a beruházás azonnali felfüggesztését kérte a magyar kormánytól.