Barabási Albert-László a Ludwig Múzeumban készülő, Rejtett mintázatok című kiállításáról szólva elmondta:
a tárlat azt célozza, hogy vizualizálja, úgynevezett adatszobrokká formálja az életünket és annak összefüggéseit.
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 25 évének bemutatása köré szerveződik.
Barabási kutatásaiban a dolgok és jelenségek közötti, többnyire láthatatlan összefüggések keresése, az ismétlődő mintázatok felderítése áll a középpontban, amelyek összekapcsolják a természetet, a társadalmat, a nyelvet és a kultúrát. A hálózati szemlélet olyan átfogó, univerzális módszerrel kecsegtet, amelynek segítségével szinte minden összefüggés (pl. a művészeti karrierek sikeressége) természettudományos precizitással vizsgálható. -áll a Ludwig Múzum bemutatójában.
A hálózatkutató kiemelte, hogy az által vezetett labor munkája a szakmai publikációk és az ismeretterjesztés mellett egy harmadik lábon, a vizualitáson is áll. A labortól kértek már el munkákat múzeumok, de külön kiállítást először a Ludwig Múzeum szentel az adatvizualizációknak – emlékeztetett, hozzátéve: a tárlat Budapest után rögtön megy majd tovább Karlsruhéba.
-írta a könyvesmagazin.hu
Barabási Albert-László elmondta, úgy próbálják bemutatni a munkákat – kétdimenziós hálózatvizualizációkat, háromdimenziós adatszobrokat, videókat és VR-adatmegjelenítéseket -, hogy azoknak is élményt nyújtsanak, akik nem kíváncsiak a mögöttük álló tartalomra, az erre vágyók pedig el is mélyedhessenek bennük.