Kína kitart a papír- és fémhulladék import tiltása mellett

Kína kitart a papír- és fémhulladék import tiltása mellett
Kína kitart a papír- és fémhulladék import tiltása mellett

November 25-én, a kínai Ökológiai és Környezetvédelmi Minisztérium (MEE) honlapján megjelent közlemény frissíti és megerősíti, hogy az ország 2021. január 1-jétől megtiltja a papírhulladékok, műanyaghulladékok, vastartalmú fémhulladékok és más újrahasznosítható anyagok behozatalát.

Míg a kiváló minőségű színesfémhulladékot vásárlók Kínában elkezdték kihasználni az új „erőforrás” megjelölést egyes, korábban „hulladék”-ként szabályozott anyagok esetében, a külföldi újrahasznosítók és minden más anyaggal kereskedők így elszakadnak az idei év végével a korábbi kínai vásárlóiktól.

2015-ben Kína több mint 7 millió tonna műanyaghulladékot vásárolt a világ többi részéből – derül ki egy korábbi nemzetközi hulladékkereskedelmi adatbázisból, amelyet korábban a washingtoni székhelyű Hulladék-újrahasznosító Ipari Intézet (ISRI) honlapján tettek közzé.

Ugyanebben az évben Kína több mint 29 millió tonna papírhulladékot vásárolt a világ többi részéből, aminek köszönhetően országuk lett a felvevőpiaca az észak-amerikai és európai újrahasznosító létesítményekből származó nemfémes anyagok kétszámjegyű százalékának.

A kínai Ökológiai és Környezetvédelmi Minisztérium legújabb irányelve, amelyet a brüsszeli székhelyű Nemzetközi Újrahasznosító Iroda (BIR) továbbított tagjainak, kijelenti, hogy a minisztérium „leállította az alapanyagként felhasználható importált szilárd hulladékra vonatkozó behozatali engedélyek iránti kérelmek befogadását és jóváhagyását”. Az újrahasznosító szövetségek, mint például a BIR és az ISRI, megkíséreltek kapcsolatba lépni a kínai kormánnyal, és az említett újrahasznosítható hulladékok újracímkézését kérték, amely elismeri, hogy értékük és szerepük van az ipari gazdaságban.

(recyclingtoday.com)

search icon