Magyar természetfilmes mutatja meg a világnak a bonobókat

Magyar természetfilmes mutatja meg a világnak a bonobókat
Magyar természetfilmes mutatja meg a világnak a bonobókat

Dr. Garai Cintia, a budapesti 39 éves zoológus, világéletében arra vágyott, hogy a Kongó-medencében emberszabású majmokkal foglalkozhasson. Kitartásának köszönhetően az Állatorvostudományi Egyetem elvégzése és öt év természetfilmezés után végül a világ egyik leghíresebb bonobó kutatójánál doktorált a japán Kyoto Egyetemen.

Ma az Amis des Bonobos du Congo (Kongói Bonobók Barátai) nonprofit szervezet tudományos tanácsadójaként dolgozik, az általuk létrehozott rezervátum igazgatója és a Wildlife Messengers nonprofit szervezet egyik alapítója.

A National Geographic magyar nyelvű online kiadása készített interjút a fiatal magyar kutatóval, aki elmondta, hogy a pályán való indulásában a világhírű etológus Diane Fossey inspirálta, a róla szóló Gorillák a ködben című filmmel kezdődött minden.

25 évesen dolgozni kezdett Kongóban, az ottani Salonga Nemzeti Parkban. Itt a munkája többek között bonobócsoport napi nyomkövetése, viselkedési adataiknak rögzítése volt. Innen hazaérve a Termeszetfilm.hu Tudományos Filmműhely Egyesületnél kezdett dolgozni. Munkája változatos volt, ennek során Magyarország gyönyörű természetvédelmi tájainak bemutatására volt lehetősége, de forgatott Romániában, Dániában, Borneón, Kenyában, és persze a Kongói Demokratikus Köztársaságban is.

Ezt követően ismét visszatért Kongóba, ahol új projekteken dolgozott, részt vett egy új kongói nemzeti park, a Lomami megalapításában – ér véget az interjú első része.

Ha Cintia története felkeltette az érdeklődésedet, a beszélgetés eddig megjelent része itt olvasható.

(Forrás: ng24.hu Kép: Dr. Garai Cintia/NG24.hu)

search icon