Az elektromos autók témaköre kezd vallásháborúvá fajulni: az emberek vagy rajonganak érte, vagy gyűlölik a technológiát. A kérdés azonban korántsem fekete vagy fehér. Holnapután című rádióműsorunk aktuális adásában Várkonyi Gábor autós újságíróval utánajárunk, hogy mi fán teremnek az elektromos négykerekűek, van-e létjogosultságuk és legfőképp, hogy milyen jövő várhat rájuk.
Vendégünk szerint az elektromos autózásnak nagyon is van létjogosultsága, és az elmúlt évek változásai nyomán törvényi keretfeltételei is adottak. Fontos viszont megjegyezni, hogy önmagában az elektromos autó nem válasz minden kérdésre. Számos olyan terület van, ahol a hagyományos megoldások még évekig sokkal jobbak lehetnek – hosszabb utakra például még érdemesebb lehet hagyományos üzemanyaggal működő, esetleg hibrid autókkal elindulni.
Az adásból megtudjuk, hogy mitől lehet zöld az autózás, és azt is, hogy az elektromos autó önmagában nem egyenlő a fenntartható közlekedéssel. Szakértőnktől megtudjuk, hogy az autóipar nagyon megváltozott az elmúlt évtizedekben. Így például a tartósság ma már csak sokadlagos szempont. Az átalakulás jelenleg is tart, a gyártók a közlejövőben már autókat, hanem mobilitási megoldásokat árulhatnak majd, de hogy ez pontosan hogy néz majd ki, az ma még nem egyértelmű.
Az adásban szót ejtünk a tisztán elektromos autók mellett, a zéró emisszió felé vezető út fontos lépcsőfokát jelentő hibridekről is, a jövőről szólva pedig azt is megtudjuk, hogy az egyéni autóhasználat, elsősorban urbánus környezetben egyre drágább lehet a jövőben.
Ha kíváncsi vagy milyen jövő vár az elektromos autózásra tarts velünk vasárnap 11:00-től a Manna FM-en. Ha lemaradnál ne ijedj meg, a Greendex podcast-csatornáján utólag is meg tudod hallgatni a műsort.