Közös projektbe fog a japán, leginkább autóiról ismert Mitsubishi, és az izraeli Aleph Farms, amely Japán növekvő húsigényét hívatott mesterségesen előállított hústermékekkel kielégíteni.
Didier Toubia, az Aleph vezérigazgatója elmondása szerint a két vállalat azon dolgozik, hogy az Aleph marhahúst, melyet állati izomsejtekből tenyésztenek, a japán fogyasztók ízléséhez és a helyi szabályozáshoz igazítsanak. Az együttműködés ahhoz is hozzájárulhat, hogy Japánban csökkenjen az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása.
Amint az Aleph blogjában olvasható, az Aleph Farms a gyártási platformot biztosítja a készítmény nagyüzemi gyártásához, míg a Mitsubishi a biotechnológiai folyamatokat, és a japán terjesztési csatornák kiépítését vállalta.
A tokiói székhelyű Mitsubishi, amelynek 15,6 milliárd dolláros élelmiszer-értékesítése volt a 2020 márciusig tartó 12 hónap alatt, egy olyan iparágba száll be mostani lépésével, amely várhatóan növekedni fog. A sejtalapú húspiac az előrejelzések szerint az elkövetkező évtizedben eléri a 140 milliárd dollárt – derül ki az alternatív fehérjékbe fektető Blue Horizon Corp. által összeállított előrejelzésekből. Ez még mindig közel sincs a húsipar méretéhez képest, amely tavaly 1,3 billió dollár volt a Global Data szerint. A magas termelési költségek, valamint a fogyasztók szkepticizmusa az ízzel és az egészségre gyakorolt hatással szemben a gyorsabb növekedés előtt álló akadályok közé tartoznak.