Több mint 30 éve nem látott természeti katasztrófától tartanak a környezetvédők, miután megdőlt egy 1,3 millió hordó olajat szállító venezuelai tartályhajó a dél-amerikai ország közelében található Paria-öbölben. Fokozza a veszélyt, hogy a Karib-tenger a világ egyik legnagyobb biodiverzitású térsége – számolt be róla a híradó.hu
A Nabarima tankhajó körülbelül 1,3 millió hordó (80 millió liter) nyersolajat szállított ami az ötszöröse annak, amennyit az 1989-ben léket kapott, és ezzel súlyos környezeti katasztrófát okozó Exxon Valdez olajtanker szállított.
A Nabarima csaknem két éve vesztegel a Trinidad és Tobago szigetéhez közeli Paria-öbölben. Jelenleg több beszámoló alapján is látszik, hogy
a tanker erősen az oldalára dőlt, ami egye nagyobb aggodalmat okoz a környezetvédők körében, akik szerint a Karib-tenger a világ egyik leggazdagabb biodiverzitással bíró térsége.
A tulajdonos Petróleos de Venezuela és az Eni az elmúlt 2 éveben nem jutott el oda, hogy lefejtsék a kőolajat a tartályhajóról mivel a szankcióktól tartva az USA engedélyére várnak a művelethez.
(Az amerikai kormány 2017-ben vonta embargó alá Venezuelát, miután Washington szerint nem demokratikus úton választották újra Nicolás Maduro elnököt.)
Valóban eljutunk oda, hogy minden idők legszörnyűbb olajkatasztrófája egy államközi konfliktus miatt fog bekövetkezni?
(fotó: BBC)