Ferenc pápa:  Fenntarthatóbbá kell tennünk a termelési láncokat és a fogyasztási szokásokat
Ferenc pápa:  Fenntarthatóbbá kell tennünk a termelési láncokat és a fogyasztási szokásokat

Az ember központú gazdaságot zászlójára tűző Economy of Francesco elnevezésű nemzetközi konferencia idén november 19 és 21 között került megrendezésre, ebben az évben online eseményként.
2020-ban nem is lehetett más a párbeszéd egyik legfontosabb témája, mint a pandémia utáni világ és hogy milyen lehetőséget nyújt nekünk ez a rendkívül nehéz időszak arra, hogy újragondoljuk gazdasági és társadalmi jövőképünket.

A rendezvény kiemelt felszólalója Ferenc pápa volt, aki arra kérte a fiatal közgazdászokat, vállalkozókat és üzletembereket, hogy a koronavírus-járvány elmúlása után olyan fejlesztési programokat kezdeményezzenek, amelyekbe be lehet vonni a szegényeket is.

A járvány elmúlására a legrosszabb reakció az volna, ha még lázasabb fogyasztásba és önzésbe kezdene a világ, mint amit előtte folytatott

– jelentette ki az egyházfő a fórumra készített videoüzenetében. Ehelyett a szegények hadd vehessenek részt azokban a vitákban, amelyek egy más gazdaságtörténetről szólnak, egy olyanról, amelyre nagy szükség van – idézi az MTI a katolikus egyházfőt.

Ferenc pápa arra kérte a fiatalokat, hogy

segítsenek fenntarthatóbbá tenni a termelési láncokat és a fogyasztási szokásokat, mert a gazdasági modellek közvetlen céljának nem csak a profitnak és a politika támogatásának kell lennie, figyelmen kívül hagyva, hogy ezek milyen emberi, társadalmi és környezeti károkat okoznak.

Nem elég testvéreinknek csak a legalapvetőbb szükségleteit kielégíteni, hanem el kell fogadnunk, hogy a szegényeknek is joguk van ott ülni a megbeszéléseken, részt venni a vitákban, hogy utána megtermelhessék javaikat. Ez a modell meghaladja a jóléti államét – foglalta össze az Index Ferenc pápa szavait.

(index.hu/Greendex)

search icon