Tegnap került nyilvánosságra az a határozat, amely szerint a MOL a fúrással kapcsolatos eljárás megszüntetését kérte az illetékes kormányhivataltól.
Ahogy arról korábban több ízben beszámoltunk, a MOL Őriszentpéter belterületétől csupán 400 méterre fekvő Natura 2000-es területen tervezett szénhidrogén-kutat fúrni. Hogy ezt megakadályozzák, a helyiek számos civilszervezettel összefogva indítottak petíciót a beruházás elutasítására.
A Greenpeace tegnapi posztja arról számol be, hogy a civil összefogás elérte a beruházás megakadályozását. Mint írják, „ez jó példa arra, hogy ha összefogunk, akkor egy civil ellenállás meg tudja akadályozni egy hatalmas olajcég káros terveit.”
A határozat szerint az olajtársaság felülvizsgálta a terveit, és mégsem kívánja az Őri-M-1 jelű mélyfúrást megvalósítani a területen, melynek nyomán kérte az eljárás megszüntetését.
A siker nyomán a kampányban résztvevő 111 civil szervezet most azt szeretné elérni, hogy az országgyűlés az Alaptörvénnyel összhangban alkosson olyan törvényt, amely megtiltja nemzeti parki védett természeti területen a fosszilis tüzelőanyagokra vonatkozó új bányászati kutatás és kitermelés megkezdését. Céljuk, hogy védett természeti értékeink ne lehessenek a fosszilis kitermelés áldozatai.
Borítókép: facebook.com/orsegvedok