Az Eurostat elemzése alapján 2020-ban a fosszilis tüzelőanyagok égetéséből származó szén-dioxid kibocsátás 10%-kal csökkent az EU-ban az előző évhez képest.
Az energiafelhasználásból származó CO2-kibocsátás jelentős mértékben hozzájárul a globális felmelegedéshez, és az EU által előidézett összes üvegházhatású gáz kibocsátásának mintegy 75%-át teszi ki.
A jelentős léptékű szén-dioxid kibocsátás csökkentésére szükségünk is van, amennyiben tartani szeretnénk a 2030-as szán-dioxid kibocsátási EU célokat.
Az energiafelhasználásból eredő kibocsátás legnagyobb mértékű csökkenése Görögországban és Észtországban, legalacsonyabb Máltán és Magyarországon történt 2020-ban.
Az Eurostat becslései szerint az energiafelhasználásból származó CO2 emisszió 2020-ban az összes EU-tagállamban csökkent.
A legnagyobb csökkenést Görögországban (-18,7%), Észtországban (-18,1%), Luxemburgban (-17,9%), Spanyolországban (-16,2%) és Dániában (-14,8%) mérték. A legkisebb mértékű csökkentést pedig Máltán (-1,0%), Magyarországon (-1,7%), Írországban és Litvániában (mindkettő -2,6%) tapasztalták.
A fosszilis energiaforrások csökkentésével párhuzamosan a megújuló energiaforrások (különösen a szél, a víz és a napenergia) részaránya jelentősen nőtt (80 terawattórás (TWh) növekménnyel.)
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!