A Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) kutatói a gyűjteményben őrzött példányok tudományos feldolgozása során számos új fajt tudtak meghatározni, köztük egy új denevérfajt is.
A muzeológus kutatók egyik legfontosabb feladata, hogy a gyűjteményben őrzött példányokat tudományosan feldolgozzák, mely gyakorta igen aprólékos taxonómiai kutatómunkával jár együtt. Ennek során időről-időre új fajok, alfajok felfedezése történik.
2020-ban a múzeum 11 kutatója összesen 71 új fajt, 6 alfajt és három nemzetséget írt le. Ezek túlnyomó többségét rovarok alkották, de két zuzmó és egy denevérfaj is felkerült a listára. Utóbbi azért is nagy eredmény, mert manapság már ritkábban tudnak a kutatók új emlősfajokat felfedezni.
A denevért az óriáspandák megőrzésének központjaként ismert, kínai Wolong Nemzeti Rezervátum területén fedezték fel az MTM munkatársai, amit a rezervátum egyik alapítója utána Jinchu-csövesorrúdenevérnek neveztek el.
Hasonlóan nagy eredmény, hogy egy másik, már ismert denvérfajról megállapították, hogy nem a korábbi besorolás szerinti nemzetségbe tartozik. Az MTM kutatói vietnámi kollégáikkal új egyedeket is befogtak, mely alapján az új Mirostrellus nemzetséget állították fel.
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
(mttmuzeum.blog) Borítókép: Estók Péter