Ősztől mindenki zsebében ott lehet az ország digitális zöld iránytűje, ugyanis a 2019-ben nyomtatott térképekkel indult projekt az online térbe költözik, hogy bárki bármikor be tudja lőni, hol van a legközelebb egy jó vega étterem, egy csomagolásmentes bolt vagy épp egy ökotudatos fodrászat.
A Green Guide csapatának a kezdetektől az volt a célja, hogy közelebb hozza egymáshoz a városi embereket és a fenntartható életmód megvalósítását segítő vállalkozásokat. Felismerték ugyanis, hogy a legtöbben azért érzik körülményesnek a fenntartható életmód kialakítását, mert nem jutnak el hozzájuk a szükséges információk.
A 2019-ben részben közösségi finanszírozásból megvalósult projekt fő elemeként létrehozták a főváros fenntartható helyeinek térképét. A stilizált térképen feltüntették a parkokat, piacokat, bolygóbarát vendéglátóhelyeket és más fenntartható vállalkozásokat és kezdeményezéseket. Az 5000 példányban angol és magyar nyelven megjelent kiadványt nagyon pozitívan fogadták, a csapat pedig online felületein folytatta hiánypótló munkáját. Ezzel párhuzamosan elkezdték előkészíteni a térkép online verzióját is, melyet idén ősszel terveznek élesíteni.
A tervezett kétnyelvű, mobilbarát weboldalon továbbra is a térkép jelenti majd a legfontosabb elemet, ezek mellett azonban folyamatosan bővülő információkkal, közérthető módon és ösztönző tartalmakkal segíti majd a tudatos városlakók és az országban működő zöld szolgáltatók, kisvállalkozások egymásra találását.
A online térkép ráadásul már nem csak a fővárosra koncentrál majd, így a vidéken élők is nagy segítségét vehetik majd a szolgáltatásnak. A Green Guide csapata nagy figyelmet szentel annak, hogy csak valóban fenntartható szolgáltatók kerüljenek majd fel az oldalra, így egy szigorú kritériumrendszerrel szűri majd meg a vállalkozásokat, hogy a felhasználók biztosak lehessenek abban, hogy felelős vállalkozást támogatnak.
A projektet egyébként a térképhez hasonlóan részben közösségi finanszírozással készítik, melyet július végéig bárki támogathat. Ez mellett az E.ON több millió forintos kezdőtámogatása tette lehetővé, hogy a munka elindulhasson.
A Green Guide csapatának mély meggyőződése, hogy ha egy élhető bolygót akarunk hátrahagyni a következő generációknak, akkor fel kell hagynunk a jelenlegi, túlfogyasztásra ösztönző gazdasági modellel. Hogy ezt a problémát megállítsuk, ahhoz nap mint nap tudatos döntéseket kell hoznunk, a készülő online platform pedig ehhez szeretne eszközt kínálni az embereknek.