Az argentin Tierra del Fuego tartomány a héten elfogadott egy törvényjavaslatot, amely betiltja a lazactenyésztést. A gyakorlat a fenntarthatósággal kapcsolatos aggályok miatt került tűz alá. A döntés azt követően született meg, hogy javaslatot tettek a tenyésztés megkezdésére a Beagle-csatornában, Tierra del Fuegóban, mely az egyetlen olyan terület, ahol Argentína megvalósíthatóan tenyészthetne lazacot. A döntés az első ilyen jellegű döntés világszerte.
Argentína történelmet ír. Ez azért nagyon fontos, mert ha ez az iparág egyszer be van telepítve, nagyon nehéz ellene küzdeni, még akkor is, ha törvénytelenségeket és környezeti katasztrófákat követnek el. Az általuk hagyott hatások visszafordíthatatlanok lehetnek. A világ szemében óriási lépést sikerül tennie az ökoszisztéma és a kultúra védelme felé.
mondta Estefanía González a Greenpeace-től.
De mi is a baj a lazactenyésztéssel? A lazactenyésztést kritikák érik egyrészt a bolygóra gyakorolt hatása, másrészt az állatok jóléte miatt is. A halgazdaságokban élő állatok parazitákat, például tengeri tetveket terjesztenek nem csak egymásra, de a vadon élő halakra is. Ennek leküzdésére a tenyésztők antibiotikumokat használnak, melyek azonban a környező vizekbe kerülnek, és hozzájárulnak az antibiotikum-rezisztencia kialakulásához mind a tengeri élővilágban, mind pedig a halakat fogyasztó emberekben.
(fotó: pixabay – 8052601)