Mintegy 40 ország magas rangú tisztviselői találkoznak Berlinben, hogy megvitassák, hogyan lehet továbbra is az éghajlatváltozás elleni küzdelemre összpontosítani.
Miközben a világ a pandémia gazdasági következményeitől és az ukrajnai háborútól szenved, 40 ország magas rangú tisztviselői hétfőn Berlinben találkoztak, hogy bizalmas megbeszéléseket folytassanak az éghajlatváltozás elleni összefogásról.
A szervezők a kétnapos találkozót lehetőségként hirdették meg a gazdag és szegény nemzetek közötti bizalom újjáépítésére az ENSZ idei egyiptomi klímacsúcstalálkozója előtt, miután a múlt hónapban folytatott technikai tárgyalásokon kevés előrelépés történt olyan kulcsfontosságú kérdésekben, mint például a fejlődő országoknak nyújtott éghajlati támogatás.
A fejlődő országok még mindig arra várnak, hogy a gazdagabb országok évente 100 milliárd dolláros támogatást nyújtsanak az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez – ezt a célt 2020-ig kellett volna elérni. A nagy környezetszennyezők azonban régóta ellenállnak a gondolatnak is, hogy nekik kellene fizetniük az üvegházhatású gázok kibocsátásával világszerte általuk okozott pusztításért.
A berlini találkozóra azért kerül sor, mert a tudósok szerint az északi félteke nagy részét az elmúlt hetekben sújtó rendkívüli hőség az új nyári normális időjárássá válhat, ha a globális felmelegedés folytatódik. A megbeszéléseken az Oroszország ukrajnai háborúja által veszélyeztetett energiaforrások kérdése is felmerül.
Forrás (independent)