A világ legnagyobb műanyaghulladék termelője szigorítja hazai szabályozásait, mielőtt az ország belefullad a műanyagszemétbe.
A probléma elleni küzdelem jegyében a nagyobb városokban betiltják az egyszer használatos műanyag zacskókat és evőeszközöket, a szívószálak pedig az egész országban ugyanerre a sorsa jutnak.
A fő intézkedés azonban annak az új rendszernek a bevezetése, melynek keretében kötelezik a vállalkozókat, hogy bejelentsék a műanyag-felhasználásukat. Az új rendszer elsősorban az éttermeket, és a e-kereskedelemhez kapcsolódó üzletágakat érinti.
Szükség is van a határozott beavatkozásra, hiszen évente mintegy 20 millió tonna egyszer használatos műanyagot állítanak elő az ázsiai országban, mely a teljes műanyaggyártás harmadát teszi ki, míg az újrahasznosítás aránya csupán 30% körüli.
A probléma mértékét jól szemlélteti hogy az ország középső részén fekvő Senhszi tartományban található és 1994-es megnyitásakor 2044-ig használni tervezett, 100 focipálya méretű megaszemétlerakó tavaly, 25 évvel a tervezett előtt megtelt. Ez azt is jól mutatja, milyen meredeken nőtt az ország hulladéktermelése az elmúlt évtizedekben
Forrás: BBC