A legendás Cousteau kapitány unokája írt véleménycikket a New York Times-ban, amelyben kifejti, mit gondol a koronavírus és a környezetvédelem tanulságairól egy olyan évben, amely mindenki számára megterhelő volt.
A koronavírus sok szenvedést hozott, de rávilágított számos olyan láthatatlan struktúrára, melyek mindennapi életünket alakítják és mind a társadalmainkat, mind a környezetünket megterhelik.
Nincs óceán, nincs élet. Cousteauként ez az üzenet bevésődőtt a DNS-embe. Egészséges óceán nélkül nem lesz egészséges jövőnk.
Cousteua Arthur C. Clarke sci-fi szerző mondását idézi, aki szerint bolygónkat sokkal inkább hívhatnánk Óceánnak, semmint Földnek. A tengereknek óriási jelentőségük van bolygónk összetett működésében, melyről egyre több az ismeretünk, de ahogy tanulunk, a további kérdések is úgy szaporodnak.
Meg kell tanulnunk, hogy a természet oldalán állni annyit tesz, mint az emberiség oldalán állni.
A járvánnyal felfutott az egyszerhasználatos műanyagok használata, mely felhívja a figyelmet a mikroműanyagok immár szinte mindenhol megtalálható nyomaira. Viszont akár a vírus, úgy a mikroműanyag-szennyezés is láthatatlan, mégis tehetünk ellene összefogással.
A nagyapját idézve Cousteau a tudomány fontosságára hívja fel a figyelmet és úgy fogalmaz, megvédjük azt amit szeretünk és szeretjük azt amit értünk.
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
Fotó: prestigeonline.com