A Scientific American cikkében egy fül-orr-gége szakorvos számol be arról praxisa tapasztalatai alapján, hogyan hat az ember fizikai funkcióira az éghajlatváltozás.
A sorra megdőlt melegrekordok miatti hőség az emberi test minden részére hatással vannak. Hőkimerüléshez, hőgutához, szorongáshoz, a kognitív funkciók romlásához, sőt szív- és tüdőbetegség okozta korai halálhoz vezethetnek. Ezeken felül karbon kibocsátásra adott válaszként a növények fotoszintézise fokozódik, ami a levegő pollenkoncentrációját is növeli, így súlyosbítva az allergiával küzdők állapotát. A szállópor finom szemcséi pedig a tüdőnk léghólyagocskáiba jutva gyulladásos és asztmás tüneteket is okozhatnak.
Az ilyen típusú egészségügyi kockázatok meglehetősen komplexek és az amerikai lakosság minden részét érintik, ugyanakkor az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők, a gyerekek, az idősek és színes bőrű közösségek még kevésbé reziliensek a környezeti ártalmakkal szemben. Épp ezért a cikk szerzője egy kollektív klíma tervet és annak végrehajtását sürgeti más egészségügyi dolgozókkal egyetemben.
“Az éghajlati válság közegészségügyi kérdés, és el kell kezdenünk meggyógyítani a bolygót ahhoz, hogy egymást is meg tudjuk gyógyítani.” zárja figyelemfelhívó cikkét Neelu Tummala.