A lótartás komoly elköteleződés – Az 1. Lóbarát fesztivál a családokra (is) fókuszál

A lótartás komoly elköteleződés – Az 1. Lóbarát fesztivál a családokra (is) fókuszál
A lótartás komoly elköteleződés – Az 1. Lóbarát fesztivál a családokra (is) fókuszál

2024. szeptember 28-án szombaton rendezik meg az 1. Lóbarát Fesztivált, ahol az érdeklődők a legmodernebb, legállatbarátabb elveket tanulhatják meg a lovas szakma krémjétől. A rendezvényre azokat a lovas családokat várják, akiknél a lovazás meghatározó szerepet tölt be az életükben. 

A lovaglás, lótartás bőven túlmutat azon a tevékenységen és időn, amit a lovas a nyeregben tölt. Komoly szellemi és lelki munka, áldozat- és felelősségvállalás, életforma, ami lovas családjának életére is kihat. A lovas családokat is megszólító 1. Lóbarát fesztivál állatbarát, modern tudást kínál hiteles forrásból. 

“Szeresd lóként! Kezeld társként! Ne árts!” mottóval a fesztivál abból az indíttatásból jött létre, hogy felhívja a lovasok figyelmét: a lovak nem sport- és/vagy munkaeszközök, hanem társak, érző lények. Így mindannyiuknak megvannak a saját adottságaik, a saját igényeik, amit felelős és állatbarát hozzáállással kell kielégítenünk.

Hogy a gyerek valóban nyeregben érezze magát!

A lovazás mentálisan és fizikálisan is formálja az embert. A gyerekek életében rendszerességet, felelősségtudatot, türelmet, tiszteletet és a sokak számára oly kedves lószagot is jelenti. Ugyanakkor a lovazás drága, időigényes sport, olyan életforma, ami az egész család életét meghatározza. 

Amikor lovas (gyerek) van a családban, hiteles tudásra, megbízható információforrásra szinte folyamatosan szükség van. A Lóbarát-fesztivál ehhez kíván segítő kezet nyújtani azzal, hogy a családokat leggyakrabban foglalkoztató kérdéseket, problémákat és tévhiteket tárja fel a lovas szakma legkiválóbb szakembereinek segítségével.

A család minden tagjának foglalkoznia kell az állattal
Kép: canva

Ízelítő a nap témáiból, tudásanyagából:

  1. A lovas gyerekek testi és lelki fejlődését, a lovakhoz, az emberekhez és a lovazáshoz való hozzáállásukat is nagyban meghatározza, milyen helyen és kitől tanulnak lovagolni. Megfelelő körültekintéssel szabad csak lovasiskolát, lovardát választani, váltani. 
  2. A lóvásárlás nagyon sokszor félresikerül. Van, hogy a család nem áll még készen egy saját ló tartására. Illetve sok esetben nem az adott gyermek/lovas aktuális szintjének megfelelő használatra alkalmas lovat vásárolnak. De az is gyakori, hogy az adásvételi vizsgálat elmaradása miatt egészségügyi problémával terhelt lóra sikerül szert tennie a családnak.
  3. A lovat lóként kell szeretni és társként kell kezelni. A lovasok nem feltétlenül tudják, miért fontos a jó minőségű és mennyiségű takarmány. Miért elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű mindennapi szabad mozgás a lovaknak. Sok esetben nem ismerik fel időben, ha a lónak fájdalmai vannak (pl. sánta, fáj a háta).

Kiknek szól a Lóbarát-fesztivál?

  • Hobbilovasoknak, akik szívükön viselik lovuk testi, lelki és szellemi egészségét.
  • Profi lovasoknak, sportolóknak, akik szeretnék a maximumot kihozni lovukból úgy, hogy közben vigyáznak rá és minden igényét kielégítik.
  • Tenyésztőknek, lovarda tulajdonosoknak, lovas szakembereknek, akik szeretnék magukat továbbképezni és más lovas szakemberekkel kapcsolódni.
  • Olyan lovasoknak, lovas szakembereknek, akik nyitottak a holisztikus, integratív szemléletű lógyógyászatra és lótartásra.
  • Lovasiskolák tulajdonosainak és diákjainak egyaránt, hiszen fontos, hogy a felelős gondolkodás minél hamarabb alakuljon ki az állattartás terén is.

A programokról, a szervezőről és a fesztiválról itt olvashatsz bővebben!

Kiemelt kép: canva

search icon