Lassú élet. Radikális hétköznapok címmel nyílt kiállítás a Ludwig Múzeumban, mely napjaink égető globális kérdéseire reagál, és a piaci-fogyasztói kultúra által szült, súlyos környezeti problémákra keres megoldásokat.
A 2020 tavaszára tervezett, de a pandémia miatt több mint egy évet csúszó kiállítás az 1980-as években induló „slow forradalomból” inspirálódik, a lassú-szemléletmódot mutatja be, mely a társadalom, a gazdaság és a mindennapi élet területén egyaránt meglévő struktúrák újragondolását és a bevett gyakorlatok újraszervezését jelenti.
Fontos azonban, hogy a kiállítás nem a sok tekintetben inkább biznisszé váló, és újabb eladható termékeket kínáló mai slow living mozgalmakról szól, sokkal inkább olyan alternatív gyakorlatokról, melyek a tudatosságban és a kritikai hozzáállásban gyökereznek.
A kiállításon felvonultatott alkotások főképp a fennálló növekedés- és profitorientált rendszert kritizálják és kiutat mutatnak a fogyasztói spirálból, vagy épp a rohanó életmód helyett a pillanat valós megélésére épülő életszemléletet képviselnek
A kiállítás célja, hogy rámutasson, milyen környezetterhelő és kizsákmányoló gyakorlatok vezettek a jelenleg kialakult globális környezeti, gazdasági és társadalmi problémákhoz. A másik fő célkitűzésünk, hogy szélesebb platformot biztosítsunk a fenntarthatóság irányába mutató, életmód-alternatívákat felvető művészeti pozíciók számára.
–írják a múzeum honlapján
Az előadás kurátorai szerint az alkotások széles műfaji spektrumot fognak át, egy részük kritikai állásfoglalás, míg mások a jövő kihívásaira kínálnak utópikus modelleket, némelyek pedig a művészetfogyasztási szokások, érzékelési és befogadási rutinok megváltoztatására késztetnek.
A Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállítás szeptember 5-ig látogatható a Ludwig Múzeumban.
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
Borítóképünk illusztráció!