Adásunk első felében egy különleges vadászati ágról, az agarakkal végzett vadászatról beszélünk majd. Rendszeres szerzőnk, Börzsey Barbi vezet be minket az agarászat rejtelmeibe, ahol azt is megtudjuk, hogy a kutyákkal végzett vadászat sokkal humánusabb a puskával végzettnél, hiszen itt a zsákmánynak van esélye elmenekülni.
Ezután Barbi mesél nekünk egy furcsa találkozásról. Nemrég futás közben összeakadt egy ormányos medvével. A Dél-Amerikában őshonos állat egyébként nem lepődött meg különösen, mert emberekhez volt szokva. De vajon hogy kerül Magyarországra egy olyan faj képviselője, ami tőlünk több ezer kilométerre él? Néhány here boncolgattuk már az illegális állattartás kérdését.
Innen már csak egy kis lépés az invazív fajok problémája. Ezek olyan növények és állatok, melyek az eredeti élőhelyüktől eltérő helyen és körülmények között is sikeresen fenn tudnak maradni. Mivel általában nincs természetes ellenségük, versenyelőnyt élveznek az őshonos fajokkal szemben és akár ki is szoríthatják őket. Beszédes adat, hogy az elmúlt 60 évben csak Európában 116,61 milliárd eurós kárt okoztak az invazív fajok.
Végül kitérünk néhány szóban a kertészkedésre is. Barbi idén először fog ültetni mélymulcsba, ennek kapcsán pedig szóba kerül az erózió problémája, a mezőgazdasági vegyszerek használatának kérdése és az is, hogy biztosan szükség van-e minden áron a kapálásra. A permakultúráról is beszélünk röviden, melynek jobb megértéséhez a The Biggest Little Farm című film megtekintése is erősen ajánlott!