Az olimpiai bajnokok újrahasznosított dobogón vehetik át az érmeiket
Az olimpiai bajnokok újrahasznosított dobogón vehetik át az érmeiket

Korábbi írásainkban már boncolgattuk, hogy mennyire lehet az azóta már javában zajló tokiói olimpia környezetbarát, melynek keretében egyre több elektronikai hulladékból készült érme került már a sportolók nyakába. Az éremátadás színhelyéről, az olimpiai pódiumról is érdemes néhány szót ejteni.

A 2020-as tokiói játékokon használt 98 dobogót 1,5 millió darab, 24,5 tonna súlyú, újrahasznosított műanyag csomagolásból 3D nyomtatással készítették. A gyártó Procter & Gamble és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság iskolákból, üzletekből, irodákból és az óceánból gyűjtötte össze a műanyagot.

A Podium Project szerint az újrahasznosított műanyag egy átlagos háztartás megvilágításához 112 évig elegendő energiát takarít meg. Minden egyes, a program keretében újrahasznosított műanyagdarab 75 gramm szén-dioxidot is megtakarít. Az összegyűjtött műanyagból újrahasznosított műanyag gyantát készítettek, amelyből a dobogókat nyomtatták.

A fenntarthatóság áll az erőfeszítések a középpontjában, és a P&G büszke arra, hogy együttműködhet Tokió 2020 és a NOB-val, hogy megmutassa, hogyan vehetnek részt a fogyasztók a műanyaghulladék csökkentésében.

mondta Marc Pritchard, a P&G márkaigazgatója.

A Tokió 2020 összes emblémája mögött álló Asao Tokyo dizájner tervezte a pódiumokat, mely Japánt, annak hagyományait és az olimpiai játékok értékeit képviselik. Tokyo elmondta, hogy „Japán evolúcióját” akarta megtestesíteni, miközben „felidézte az ország történelmét”, és hagyományos indigófestéket is beépített a tervezésbe.

A Tokió 2020 pódium projekt kiváló példa arra, hogy az olimpiai játékok hogyan inspirálhatják a fenntartható változást a rendező városban és az országban.

mondta Marie Sallois a NOB-tól.

Reméljük, még jónéhány magyar sportoló állhat a környezettudatos emelvényeken a játékokból hátralévő bő egy hétben.

(Independent)

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

search icon