Már látogathatók a Fővárosi Állat- és Növénykerthez tartozó Biodóm kifutói
Már látogathatók a Fővárosi Állat- és Növénykerthez tartozó Biodóm kifutói

Még nagyobb területen és még több állattal várja látogatóit augusztus 23-tól a Fővárosi Állat- és Növénykert, ugyanis már látogathatók a Biodóm szabadtéri kifutói is. Az itt bemutatott állatok közül a bivalyok és a szürkemarhák több évtizednyi szünet után tekinthetők meg ismét.

Ahogy az állatkert által közzétett közleményből kiderül: a Biodóm egészéhez hasonlóan a kifutók sincsenek még teljesen készen, még ha igen előrehaladott műszaki állapotban is vannak. Ez azt jelenti, hogy az eredetileg ide szánt állatokat – elefántokat, orrszarvúakat, törpecsimpánzokat és társaikat – még nem tudják bennük bemutatni, ám az megoldható volt, hogy alkalmassá tegyék a kifutókat néhány más, szintén érdekes állat számára, hogy a terület addig is értelmes, az állatkert küldetésével összeegyeztethető célokra legyen hasznosítva.

Az augusztus 23-tól látogatható, újonnan megnyílt bemutatózóna legnagyobb újdonságai a magyar szürkemarhák és a bivalyok. Az állatkert története során ugyan nem először mutatják be őket, de a közönség utoljára több mint negyedszázaddal ezelőtt láthatott ilyen állatokat az állatkert területén. A zóna további kifutóiban a sörényes juhok, illetve a tevék számára alakítottak ki a korábbinál tágasabb férőhelyet – olvasható a közleményben.

A sörényes juhok neve kissé megtévesztő, mert ezek az állatok a kecskékkel állnak a legközelebbi rokonságban. Afrika északi részén, a sivatagos, félsivatagos területeken őshonosak, és jól érzik magukat a hegyvidéki, sziklás élőhelyeken is. Ennek alapján nem meglepő, hogy még a nehéz, sziklás terepen is akrobatikus ügyességgel közlekednek, és igen jól viselik a meleget, a szárazságot.

Ebben a tevék is hasonlítanak rájuk, amelyeknek a szárazságtűrése egyenesen legendásnak mondható. Ráadásul a Fővárosi Állat- és Növénykertben látható kétpúpú tevék a hideget is jól bírják, hiszen eredeti őshazájukban, Ázsia belsejében nemcsak a szárazsághoz és a meleghez, hanem a hideg telekhez is alkalmazkodniuk kellett.

Forrás: Fővárosi Állat- és Növénykert
Kiemelt kép: Canva

search icon