Mi is az a biofília és mi a biofildizájn? Miért lehet egyre népszerűbb ez a trend a belsőépítészetben és a formatervezés világában? Kik azok a fejhorgasztók? A többi között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk egy érdekes kutatásból.
A „HEAD DOWNERS 2021” (Fejhorgasztók 2021) jelentést a VELUX megbízásából a Kantar kutatóintézet végezte el 2021 szeptemberében. A tanulmány 8 közép-európai ország – Horvátország, Csehország, Magyarország, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia – lakosságára terjedt ki.
A felmérés szomorú képet festett a mai európai ember életmódjáról, és megmutatta a civilizációs szokások és a természettel való érintkezés szükségessége között feszülő ellentéteket.
Az eredmények alapján a magyar válaszadók 82%-a úgy érzi, hogy semmilyen kapcsolatban nincs a természettel.
Egy átlagos napon háromból egy ember (30%) kevesebb, mint egy órát tölt a szabadban. A szabadnapokon az arány 12%-ra ugrik, de az emberek még mindig nem töltenek túl sok időt a friss levegőn. Az, hogy felnézünk az égre, segíthet abban, hogy közelebb érezzük magunkat a természethez. A magyarok többsége (57%) ezt már nagyon régen nem tette meg.
A biofil design, mint megoldás
A biofil design hatékony módja lehet az egyensúly fenntartásának az ún. fejhorgasztók életében is, akik folyamatosan lehajtják fejüket a különböző multimédiás képernyőkre meredve.
A természeti elemek beépítése a belső terekbe kísérlet arra, hogy újra kapcsolatba lépjünk a természettel, amely nélkül egyszerűen rosszul érezzük magunkat. Ennek köszönhetően élvezhetjük a természettel való szoros kapcsolat egészségünkre és közérzetünkre gyakorolt jótékony hatásait.
A kutatás teljes egészében ITT olvasható.
(Forrás: elobolygonk.hu/octogon.hu Kép: pexels.com)