Bár már oda a nyár és annak sokszínűsége, az ősznek is megvannak a jellegzetes kerti virágai. Ha számosságban nem is érnek a nyáriak nyomába, szépségük legalább olyan különlegessé teszi őket, mint a meleg évszakbéli társaik. Ezekből az őszi virágokból gyűjtöttünk egy csokorral.
Csicsóka
A csicsókát sokan ismerik a konyhából vagy a piacról, de nem mindenki tudja, hogy dísznövényként is elsőrangú. Az akár három méter magasra megnövő szárán a virágok jellemzően nyár végétől nőnek.
Túlzottan nem tápanyagigényes, de a nedvességet szereti. A megfelelő körülmények között gyorsan és erőteljesen terjed. Eredetileg Észak-Amerikából származik, megemlítendő, hogy az invazív növények közé sorolják, ezért érdemes megfelelően kordában tartani.
Évelő őszirózsa
Az évelő őszirózsák nemzettsége közel 200 fajt foglal magába, a közepes és magas virágok pedig a nyár második felében és ősszel nyílnak. Gondozása viszonylag egyszerű, de főleg nyáron igényel némi öntözést. Szereti ha jó minőségű és kissé nyirkos a talaja, valamint a megfelelően napos helyet.
Csinos sáfrány
Ez a gyönyörű, lila virág Törökországban illetve a Balkánon őshonos, közeli rokona a fűszersáfránynak. Legjobban lombos fák alatti üres területeken érzi magát, ideális körülmények között könnyen elszaporodik.
Ősszel nyíló virágai szépen díszlenek sziklakertekben, a napos és a félárnyékos helyet is kedvelik. elsősorban a jó vízáteresztő-képességű talajokat kedvelni, melyeknek nem túlságosan magas a tápanyagtartalma, mely akár kavicsos, homokos is lehet.
Díszkáposzta
Egy kicsit kilóg a sorból, hiszen a díszkáposzta nem virágával, hanem leveleivel díszít, viszont a virágos növények többségével szemben ősz végén és télen pompázik leginkább.
Nem csak kertbe, de teraszra és balkonládába és ültethetjük. A növény legtöbbször alacsony, 30-40 cm átmérőjű, levelei pedig fajta szerint hullámos vagy csipkés szélűek, szorosan egymáshoz simulók. (citygreen)