Új garnélafajt fedeztek fel a Schönbrunni Állatkertben
Új garnélafajt fedeztek fel a Schönbrunni Állatkertben

Tudományos szenzációnak is beillik az a felfedezés, amelyet a bécsi állatkertben tettek néhány napja.

Az intézmény magyar nyelvű közleményéből kiderül, hogy a koronavírus-járvány miatti kijárási tilalom alatt a szakembereknek több ideje maradt az állatok megfigyelésére, ekkora szúrt szemet az a tízlábú rákfaj is, amely a 107 rokonfaj egyikével sem azonos.

A halak etetésekor vagy a medencék ellenőrzésekor évek óta gyakran látjuk ezeket az állatokat. A maximum 6,1 milliméteres rákfélék rendszerint rajokban tűnnek fel és alaposan elszaporodtak a zátony-akváriumban és a hozzá tartozó szűrőkben.

– mondta Anton Weissenbachert, a Schönbrunni Állatkert zoológiai osztályvezetője

A felfedezés helye nyomán Heteromysis schoenbrunnensis névre keresztelt állatok első példányai valószínűleg potyautasként érkezhettek Bécsbe a zátony-akvárium 20 évvel ezelőtti kialakításakor. Az aprócska rákok eredetileg feltehetően az Indiai– illetve a Csendes-óceán trópusi vizeiben honosak.

A közlemény arra is kitér, hogy az állatkertben nem ez az első újonnan felfedezett faj. 2010-ben az Esőerdőházban egy új borneói szárazföldi csigafaj példányaira bukkantak, melyet az intézmény akkori igazgató-helyettese, Harald Schwammer után Schwammeria néven vezettek be a szakirodalomba.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

(Bécs Város Külképviseleti Irodája)

search icon