Évtizedek óta csökken a méhek állománya, és ez világszerte egyre nagyobb problémát jelent mert háziasított és vadon élő változataik egyaránt komoly szerepet vállalnak a kultúrnövények beporzásában.
Ezért is számít szenzációnak, hogy a Jeruzsálemi Egyetem kutatói egy új, korábban még nem leírt méhfaj felfedezéséről számoltak be a belgiumi entomológiai társaság szakfolyóiratában megjelent tanulmányukban.
A új beporzófajt, mely Lasioglossum dorchini nevet kapta, Izrael földközi-tengeri partvidékén fedezték fel, ahol az elmúlt évtizedekben eukaliptusz-ültetvények telepítése hozott drámai változást az élőhely jellemzőiben. A területen csökkent a biodiverzitás, az utóbbi időben viszont komoly munkát fordítottak a homokos tengerparti ökoszisztéma helyreállítására.
Az entomológusok a területen élő méhfajok populációinak vizsgálata közben akadtak az új fajra, melyről elképzelhető, hogy kizárólag az Izrael tengerparti síkságain található homokdűnék között él. Nevét Achik Dorchin izraeli méhkutató után kapta.