20 milliós befektetést kaphatnak a városi mobilitást megújító startupok
20 milliós befektetést kaphatnak a városi mobilitást megújító startupok

Ahogy arról a startuponline.hu is beszámolt, üzleti képzéssel és 20 millió forintos kezdőbefektetéssel segítik a fiatal tehetségeket a Startup Campus és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures inkubációs programjai, amelyeket egyetemi szakmai partnerként a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, illetve a győri Széchenyi István Egyetem is támogat. Az őszi inkubáció kihívásait az EIT Urban Mobility adja okosváros és városi mobilitás témában, de iparágtól függetlenül bárki pályázhat.

A programban többek között a következő területeken várják a pályázatokat:

  • a növekvő forgalom kezelésére szolgáló fejlesztések
  • a tömegközlekedés javításának elősegítése
  • a károsanyag-kibocsátás csökkentése
  • Mobility-as-a-Service fejlesztések 
  • jármű-megosztási fejlesztések
  • gépjármű-automatizálás 
  • e-mobilitás 
  • jármű-kommunikáció
  • vagy bármilyen más okosváros vagy városi mobilitási megoldás

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel közös UNI BME Startup Program idén ősszel már ötödik alkalommal nyújt lehetőséget az ötlet és prototípus fázisban járó csapatoknak ahhoz, hogy elindítsák saját startupjukat, míg a Széchenyi István Egyetem közreműködésével megvalósuló UNI Győr Startup Program is már harmadik alkalommal kerül megrendezésre. A Startup Campus és a Hiventures egyetemi programjainak nyertes csapatai

2018 óta összesen 259 millió forint értékben kaptak befektetési ajánlatot.

Mindkét program egy hathetes, online vállalkozásfejlesztési képzéssel indul, ahol a bekerülő innovátorok olyan témaköröket érintve sajátíthatják el a startupindítás elméleti és gyakorlati alapjait, mint a lean startup módszertan, a piacra lépés stratégiája és a nemzetközi validáció.

Ráadásul a Startup Campus és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) között született megállapodás segítségével a startupokat ezentúl az SZTNH szakértői készítik fel a szellemi tulajdonnal kapcsolatos kérdésekben. Az együttműködés célja, hogy a startupok megismerjék, hogy az ötletet követően a fejlesztéseik, a design vagy bármilyen innovációjuk levédetésével hogyan tudnak a legkorábban bevételt vagy versenyelőnyt szerezni.

A Startup Campus és az SZTNH szeretné jobban előtérbe helyezni és tudatosítani a szellemi tulajdon fogalmát és jelentőségét a startupok körében is, ehhez pedig elengedhetetlen az első startupjukat indító fiatalok bevezetése a témába. Ezt követően

a képzés legígéretesebb csapatai meghívást kapnak a programot záró decemberi startupversenyre, ahol befektetők és nemzetközi szakemberek előtt pitchelhetik fejlesztésüket, amivel elnyerhetik a 20 milliós kezdőbefektetést.

Az inkubációs programokra a szervezők október 25-ig várják egyetemista és nem egyetemista tehetségek jelentkezését az ország bármely részéről, ráadásul idén már Magyarországon élő, külföldi jelentkezők is pályázhatnak.

További részletek és jelentkezés a programok honlapján:

UNI BME Startup Program: https://www.startupcampus.hu/uni-bme

UNI Győr Startup Program: http://www.quantumleap.hu/uni-gyor

search icon