Az Észak-Karolinai Állami Egyetem kutatói rájöttek, hogy képesek a szén-dioxidot ígéretes sebességgel kiszűrni a levegőből és a gázkeverékekből egy új textilalapú szűrővel, amely a pamutszövetet és a szénsav anhidráz nevű enzimet – ami a természet egyik eszköze a kémiai reakciók felgyorsítására – kombinálja.
A kezdeti laboratóriumi tesztek eredményei előrelépést jelentenek egy lehetséges új szén-dioxid-megkötési technológia kifejlesztésében, amely csökkenthetné a szén- vagy földgázerőművek szén-dioxid-kibocsátását. És bár a szűrő méretét jelentősen meg kellene növelni, a kutatók úgy vélik, hogy az általuk kidolgozott konstrukció más javasolt megoldásokhoz képest könnyebben megvalósítható.
„Ezzel a technológiával a szén-dioxid-kibocsátást a forrásnál akarjuk megállítani, ami az erőműveket jelenti, hiszen jelenleg ezek a szén-dioxid fő kibocsátói. ” – nyilatkozta a tanulmány vezető szerzője, Jialong Shen, az NC State egyetem posztdoktori kutatója. „Úgy gondoljuk, hogy módszerünk fő előnye a hasonló célzott kutatásokkal szemben az, hogy eljárásunk könnyen megvalósítható a hagyományos textilgyártó létesítmények segítségével„.
Forrás (enn.com)