Annak ellenére, hogy a korábbi kutatások szerint a korallfajok a hűvösebb vizekbe költöznek, hogy megvédjék magukat az éghajlatváltozás hatásaitól, egy új tanulmány szerint ez nem feltétlenül igaz.
Az új kutatás, amely a korallpopulációk összekapcsolhatóságát és alkalmazkodóképességét vizsgálta, megállapította, hogy az Ausztrália északnyugati részén található különböző zátonyrendszerekben növő korallok genetikailag elszigeteltek egymástól.
A megállapításokat egy zátonyépítő korall, az Acropora digitifera genetikai adataira alapozták, amelyről öt jól ismert zátonyrendszerből vettek mintát. A tanulmány arra kereste a választ, hogy ezek a zátonyrendszerek mennyire kapcsolódnak egymáshoz, és hogy ez a korall mennyire ellenálló a különböző régiók különböző jövőbeli éghajlati forgatókönyveivel szemben.
A kutatást vezető Arne Adam PhD-hallgató, a Curtin School of Molecular and Life Sciences munkatársa elmondta, hogy az éghajlatváltozás világszerte a fajok biológiai sokféleségének és az ökoszisztémák termelékenységének széles körű csökkenését okozta, különösen a trópusi korallzátonyokon. Elmondta, hogy az eredmények arra utalnak, hogy az Ausztrália északi zátonyairól származó korallok elszigetelődtek egymástól, ami azt jelenti, hogy a korallok sajnos nem tudnak átvándorolni a délebbi zátonyvidékekre.
Forrás (enn.com)