Szakértők szerint a Föld körül keringő műholdak, illetve a belőlük keletkező űrszemét generálja az éjszakai fényszennyezés közel 10%-át.

Ez a mennyiség könnyen félrevezetheti a csillagászokat tudományos kutatásaik során és rendkívül aggasztó a tudományág jövője szempontjából.

Az Index a Guardian nyomán arról ír, hogy egyes kutatók szerint ideje lenne mérlegelni, hogy mekkora hasznot hajtanak az újabb és újabb mesterséges égitestek és ez arányban van-e azzal, amennyire megnehezítik a csillagászok munkáját.

Ráadásul az előbb-utóbb óhatatlanul is űrszemétté váló műholdak által okozott problémák nem merülnek ki abban, hogy nehezítik az asztronómusok munkáját.

A sebesen repülő meghibásodott műholdak más műholdakba csapódva a mindennapi életben is okozhatnak fennakadásokat, űrhajókkal ütközve pedig akár emberek életét is veszélyeztethetik.

A közelmúltban több projekt is indult azzal a cél, hogy az űrszemét okozta problémára megoldást találjanak, viszont a fényszennyezéssel kapcsolatos gondok jelentős részét már azzal is meg lehetne szüntetni, ha a műholdakat a jövőben sötétebb anyagokból gyártanák.

Bővebben itt írtunk arról, hogy mekkora problémát jelent az űrszemét és mit lehet vele kezdeni.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

(Index)

hirdetés
Exit mobile version