Kiderült: fekete párduc lehet a kiskunhalasi nagymacska
Kiderült: fekete párduc lehet a kiskunhalasi nagymacska

Fekete párduc lehet azon a Kiskunhalason készített felvételen, amelyen egy nagytestű macskaféle látható – közölte szerdán a rendőrség, és arra figyelmeztet, hogy senki ne próbálja befogni, sarokba szorítani az állatot.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján azt írta: az eddigi vizsgálatok alapján a felvétel valódi, és a szakemberek szerint fekete párduc lehet a videón.

Egy szakértő szerint a ragadozó kutya, macska, kecske méretű állatokkal táplálkozik, és alapvetően rejtőzködő életmódot folytat, ugyanakkor az állat kiszámíthatatlan, mivel vélhetően eddig emberek között élt fogságban. Ahogy írják, a ragadozó nagy terület bejárására képes.

Fekete párducnak nevezzük a macskafélék néhány fajának, főleg a Panthera nembe tartozó fajoknak, azaz a párducoknak, ezek közül is elsősorban a leopárd és (jellemzően Dél-Amerikában) a jaguár fekete színű példányait. A fekete párduc nem alkot elkülönült populációt, gyakran egyazon leopárdanyának is vegyesen születnek pettyezett és fekete utódai – írja a wikipédia.

A rendőrök a társszervekkel együtt a külterületen élőket folyamatosan tájékoztatják a vadállattal kapcsolatos információkról, és arra kérnek mindenkit, hogy ők is értesítsék a térségben élő – többek között internetet nem használó – hozzátartozóikat.

Friss nyomok, amiket szinte biztosan a titokzatos fekete párduc hagyott – Fotó: Fülöp Róbert

A rendőrségre a videó közzététele óta több bejelentés is érkezett, azonban azok közül csak egyet lehetett a keresett állathoz kötni. A ragadozót nem találták meg, de valószínűleg az ő nyomait látták a helyszínen. Erről a rendőrség honlapján képeket is közöltek.

A rendőrség továbbra is kérik a kiskunhalasiakat és a város térségében élőket, hogy ha látták az állatot vagy információjuk van vele kapcsolatban, azonnal hívják a megyei főkapitányságot a 06-76/513-356-os számon vagy a 107-es és a 112-es központi segélyhívó számok egyikét.

November végén egy szintén a macskafélék családjába tartozó szervált fogtak be a Bükkben. Az a trópusi állat, amely nagy valószínűséggel korábban házikedvenc volt, nem sokkal később – a Fővárosi Állat- és Növénykert tájékoztatása szerint koronavírus-fertőzés miatt – elpusztult. (MTI)

Borítóképünk illusztráció!

search icon