A klímaváltozás több szinten hat a környezetünkre, akár extrém időjárási jelenségeket is eredményezhet, melyek közül a köpönyeg.hu a viharrengést mutatja be.
A viharrengést a szélsőségessé váló időjárás idézi elő. A globális átlaghőmérséklet emelkedése ugyan a szárazföldön lassabb, a tengerekben viszont jobban tetten érhető. A tengerek hőfoka pedig fontos összetevője az időjárás alakulásának. A melegebb vizektől erősebb ciklonok, hurrikánok, medikánok és tájfunok képesek kialakulni, ahogy azt az idei hurrikán és tájfunszezonban is láthattuk.
A viharrengések nem csak a szárazföldön jelentenek veszélyt, hanem a tengereken is: 15-20 méteres hullámokat hoznak létre illetve haladásuk közben érintett vízfelszín alatti tengerfenék rengését idézik elő. A viharrendszerek az energiájuk egy részét a hullámoknak adják át, a hullámok pedig a földfelszínnek, mely intenzív, és akár órákig, napokig tartó szeizmikus forrást hoz létre.
Persze nem minden hurrikán hoz létre viharrengést, hiszen nem mindegyik energiája elegendő ehhez a jelenséghez, illetve a szeizmikus tevékenység csak bizonyos területeken figyelhető meg.