A Duna-Ipoly Nemzeti Park területén ültetett 1400 szürke és fekete nyárfa növeli a park biodiverzitását és a szén-dioxid megkötésében is szerepet játszik majd.
A Magyarországon 1 400 munkatársat foglalkoztató, alkoholos italgyártó- és forgalmazó cég az Erdőmentő Alapítvánnyal együttműködve ültette el a fákat. Az akció része a vállalt Társadalom 2030 nevű 10 éves cselekvési tervének is, melynek egyik fő célja, hogy az évtized végére fenntarthatóan működjenek.
Ez a lehetőség óriási segítséget jelentett ezen a területen. (…) Egyértelmű jelentősége az ültetésnek az őshonos állományok kiterjedésének növekedése, amely hozzájárul a biodiverzitás növekedéséhez és az erdők természetesebbé válásához.
– mondta Szekeres Péter, a Duna Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa.
Ahogy a cég írja közleményében, amikor a most ültetett állomány megnő, akkora évente 3,5 vagon port szűr majd ki a levegőből, a jelentős mennyiségű szén-dioxidot megkötése mellett. A kiválasztott területen valaha idegenhonos állomány volt, amit a Nemzeti Park korábban átalakított őshonossá, de maradt egy hektár, ahol az újonnan ültetett csemeték elpusztultak.
Több szempontból is fontosak ezek a kezdeményezések. Egyrészt szemléletet formálnak, hiszen fényükben a társadalom egésze jól láthatja, hogy bárki kiveheti a részét a természet megoltalmazásából. A másik szempont pedig a valós természetvédelmi cél, hiszen jelen esetben is a korábbi ültetvényerdő helyett immár egy teljes, természetszerű élőhely alakul.
– mondta Csanádi Viktor, az Erdőmentők Alapítvány erdő- és vadvédelmi vezetője
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
Borítóképünk illusztráció