Az amerikai Morning Consult közvéleménykutató vállalat új sorozatában arra keresi a választ, hogyan változtathatja meg a COVID az Y generáció magatartását és ez a változás hogyan hat a gazdagságra. Az adatok egy 4400 felnőttből álló mintából származnak, ebből 1287 Y generációs.
A ma megjelent tanulmánykivonatuk alapján úgy tűnik, a klímaváltozás is fontos szerepet játszik a családtervezésben. A mintában szereplő gyermektelen felnőttek 11%-a nyilatkozta, hogy az éghajlatváltozás a „fő oka”, hogy jelenleg nincs gyermekük, míg 15% állítja, hogy ez egy „kisebb oka.” A gyermektelen spanyolajkú közösséghez tartozó felnőttekre különösen jellemző, hogy az éghajlatváltozást is figyelembe vették a reproduktív döntéseik meghozatalában: 41 százalékuknál jelenik meg ez a szempont.
A baby boomer (1946-64 közötti) generáció családtervezését a klímaváltozás érthető módon szinte alig befolyásolta, a jelenlegi harmincas generáció negyedénél viszont egyéb okok (pénzügyi, politikai és hivatásbeli aggodalmak) mellett nagyobb szerepet tölt be.
A fiatalabb Z generációnak pedig több, mint 30 százaléka kezeli a bolygó jövőjét fontos szempontként a reproduktív döntések meghozatala során.