Nem szabad rövidtávon gondolkoznunk – Jane Goodall
Nem szabad rövidtávon gondolkoznunk – Jane Goodall

A világhírű csimpánzkutató és aktivista számára reményt jelent, hogy egyre többen változtatnak az életmódjukon, az étkezési szokásaikon és használnak megújuló energiaforrásokat.

Jane Goodall 60 éven át tanulmányozta a tanzániai Gombe Nemzeti Parkban élő csimpánzokat és itt végzett munkája nyomán vált a főemlősök és élőhelyeik védelmének világhírű szószólójává.

A kutató szerint ahhoz, hogy a kibontakozó éghajlati válság és következményei ne söpörjék el az emberiséget, sürgős változtatások kellenek. Fenntartathatóbb kapcsolatra kell lépnünk a természeti világgal, és közben a gazdaságaink zöldítésével el kell távolodnunk a fosszilis energiahordozóktól.

Az olyan események, mint a koronavírus járvány úgy kerülhetők el, ha másképp viszonyulunk a környezethez, és jobban tiszteljük az állatokat, és beszüntetjük például az illegális vadkereskedelmet vagy a bushmeat fogyasztását. Ha tekintetbe vesszük, hogy az embereknél újonnan megjelenő betegségek 75%-a állati eredetű, ez nem is olyan nagy ár.

A fogyasztóknak óriási erejük és felelősségük van, hiszen mindennapi döntéseikkel változásra ösztönözhetik a cégeket, és nyomást gyakorolhatnak a döntéshozókra. Továbbra is nagy problémát jelenthet, ha rövid távon gondolkozunk, hiszen akkor nem veszünk észre olyan magától értetődő tényeket, mint például a természeti erőforrásaink végessége.

A kutató a Guardiannek adott interjújának apropója egy a közelmúltban bemutatott dokumentumfilm, a The Beginning of Life 2 volt.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

(ng.24.hu/Guardian)

search icon