Az egyre elhúzódó és mindinkább begyűrűző energiaválságra sokféle válasz született. Az egyik az, hogy megkönnyítették a fakitermelést az ország erdeiben, valamint a kormány hatósági árat vezetett be a tűzifára. Sokan ezért most kályha– és kandallóvásárlásba fogtak. Csakhogy fával fűteni nem annyira egyszerű, legalábbis akkor, ha nem akarunk kiszúrni magunkkal.

Ha túllendültünk a megvásárolt kályha telepítésének nehézségein, jön a következő kérdés: ugyan mivel kéne begyújtani? Induljunk el a lehető legrosszabbtól, a téli szmogriadók fő felelőseitől, a bútorlaptól és a hulladékfától. Ezek azért problémásak, mert tele vannak ragasztóanyagokkal, festékkel, lakkal. Ezek nemcsak az egészségre károsak, de záros időn belül tönkreteszik a fűtőegységet is.

Eggyel jobb, ha rendes fát használunk, de nem mindegy, hogy mit. A frissen kivágott sarang jó nagy füsttel fele olyan jól fog fűteni, mint a száraz, mivel a nedvességtartalma igen nagy. Ezért kell szárítanunk egy kicsit a frissen vásárolt köbmétereket. Az akác azért ideális, mert hamarabb, akár egy nyár alatt ki tud száradni.

Akkor mivel teremtsük meg az otthon melegét? A legjobb a brikett és a jól kiszáradt keményfa, mint például a bükk. Az akác szintén kiváló fűtőértékű fa. Figyeljünk oda tehát, hogy mivel etetjük a kályhánkat, mert az egészségünk mellett a pénztárcánk is megsínyli, ha nem tesszük!

hirdetés
Planet Budapest 2023 videó
Exit mobile version