A klímaválság miatt milliók vannak kitéve az emberkereskedelem és a rabszolgaság kockázatának
A klímaválság miatt milliók vannak kitéve az emberkereskedelem és a rabszolgaság kockázatának

Egy ma közzétett jelentés szerint a súlyos aszályok és erős ciklonok miatt otthonukat elhagyni kényszerülő emberek milliói vannak kitéve a modern rabszolgaság és az emberkereskedelem veszélyének az elkövetkező évtizedekben.

A Nemzetközi Környezetvédelmi és Fejlesztési Intézet (IIED) és a Nemzetközi Rabszolgaság-elleni Hálózat (Anti-Slavery International) kutatói megállapították, hogy az észak-ghánai aszály miatt a fiatal férfiak és nők a nagyvárosokba vándoroltak. Sok nő hordárként kezd el dolgozni, és ki vannak téve az emberkereskedelem, a szexuális kizsákmányolás és az adósságrabszolgaság veszélyének. Az adósrabszolgaság a modern rabszolgaság egy formája, amelyben a munkavállalókat munkacsapdába ejtik és kihasználják, hogy hatalmas adósságot fizessenek ki.

A tanulmányban szereplő egyik nő, aki Észak-Ghánából vándorolt Accrába, gazdálkodott, amíg a földet tönkre nem tette az árvíz, és kénytelen volt elköltözni. Hét éve hordárként (kayayie) dolgozik, a fején cipelve tárgyakat.

A kayayie munkája nem volt könnyű számomra. Amikor idejöttem, semmit sem tudtam erről a munkáról. Azt mondták nekem, hogy a nő, aki a serpenyőinket adja, etetni is fog minket, és szállást is ad nekünk. Azonban minden jövedelmemet ő kapja, és csak néha ad nekem egy kis részt a megkeresett pénzből.

ecsetelte nehézségeit a modern rabszolgaság egyik áldozata.

Kutatásunk rámutat az éghajlatváltozás dominóhatására, amely emberek millióinak életére van hatással. A szélsőséges időjárási jelenségek hozzájárulnak a környezet pusztulásához, ami arra kényszeríti az embereket, hogy elhagyják otthonaikat, és kiszolgáltatottá teszi őket az emberkereskedelemnek, a kizsákmányolásnak és a rabszolgaságnak.

emelte ki Fran Witt, az Anti-Slavery International éghajlatváltozással és modern rabszolgasággal foglalkozó tanácsadója.

A Világbank becslései szerint 2050-re a klímaválság hatásai hat régióban, köztük a szubszaharai Afrikában, Dél-Ázsiában és Latin-Amerikában több mint 216 millió embert kényszerítenek arra, hogy elhagyja otthonát.

A jelentés erős figyelmeztetés a világ vezetői számára a novemberben Glasgow-ban megrendezésre kerülő Cop26 ENSZ éghajlat-változási csúcstalálkozó előtt, és felszólítja őket, hogy az éghajlati vészhelyzet kezelésére tett erőfeszítések mellett a modern rabszolgaságot is kezeljék. A jelentés szerint a gyors gazdasági növekedés és fejlődés érdekében figyelmen kívül hagyják a munka és a migránsok jogainak megsértését.

(Guardian)

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

search icon