Alighanem a világ legzöldebb trópusi turistacélpontja a Seychelles-szigetekhez tartozó Alphonse-sziget, ahol minden napelemről működik, az élelmiszert pedig nagyrészt helyben termelik meg.
Az egyetlen problémás pont, hogy a szigetet szinte kizárólag repülőgéppel lehet megközelíteni, azonban ezt leszámítva szinte minden a környezettudatosságról szól.
A sziget egyetlen szállodájában például importált élelmiszerek nélkül látják el a vendégeket. Ehhez havi 2,5 tonna zöldséget és a gyümölcsöt termelnek a helyi veteményeskertben, míg az étlapra kerülő kagylókat és halakat a sziget körüli vizekből halásszák. Ezzel együtt is elsősorban növényi alapú ételeket kínálnak az étteremben.
Az esetleges élelmiszerhulladékot komposztálják és a folyamat végén a veteményeskert földjének javítására használják. Azzal, hogy saját maguk termelik az alapanyagok jelentős részét évi 30 tonna szén-dioxid kibocsátást előznek meg.
Emellett itt található a Seychelles-szigetek legnagyobb napelemfarmja is, mely teljes egészében képes fedezni a sziget energiaszükségletét. A rossz idő esetére van ugyan néhány vészhelyzeti generátoruk, de arrafelé az év majdnem minden napján napos az időjárás.
A helyi élővilág megfigyelését úgy biztosítják a látogatóknak, hogy ezzel ne keletkezzen kár a helyi ökoszisztémában. Persze a sziget nem csak kínálja a környezettudatos lehetőségeket, de el is várja, hogy az odaérkezők tiszteletben tartsák a szabályokat.
A vendégek figyelmét felhívják arra, hogy ne hozzanak magukkal egyszerhasználatos műanyagokat, viszont ha tehetik vegyenek részt a tengerpartok megtisztításában. Az élelmiszerek frissentartásáért felelős műanyag fóliát a szigeten állítják elő megújuló anyagokból, az elhasznált fólia pedig 12 hónap alatt lebomlik.
Ezeken túl pedig mindenkinek, aki a szigetre érkezik 20 eurós természetvédelmi hozzájárulást kell fizetnie.
Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!
(Euronews)