A Uswitch brit árösszehasonlító oldal friss tanulmányában rangsorolta a világ nagyvárosait fenntarthatósági szempontból. A jelentés összeállítása során az alábbi rangsorolási tényezőket vették figyelembe:
- bűnözési ráta
- az ingatlanok megfizethetősége
- közlekedési szint (beleértve az ingázási időt, a CO2-kibocsátást és a közlekedési rendszer hatékonyságának hiányosságait),
- a szennyezés szintje (levegő, víz és kisebb típusú szennyezések)
- megújuló energiaforrások használata.
A lista első helyén az ausztrál főváros, Canberra végzett, mely nagymértékben támaszkodik a napenergiára és a szélerőművekre, és energiájának 48 százalékát fenntartható forrásokból állítja elő. A második helyen a spanyol főváros, Madrid végzett, amely magas pontszámot ért el az energia és a közlekedés terén, míg a harmadik helyen Queensland fővárosa, Brisbane végzett. London a 12. helyet szerezte meg a leginkább fenntartható városok listáján, de rosszul teljesített a szennyezettségi szintek tekintetében, amelyek nagy részét a közlekedés okozza.
A további helyezések a következők:
A spektrum másik végén, Dzsidda a fenntarthatósági lista legvégén végzett. A szaúd-arábiai kikötőváros nagymértékben függ az üzemanyagtól és a gáztól, amelyek az ország gazdaságának jelentős részét képezik.
Az indiai főváros, Újdelhi szorosan a második helyen végzett visszafelé, itt a lakosság akár 50 százaléka nyomornegyedekben él, ahol nincs megfelelő vízellátás vagy hulladékgazdálkodás. A városban a járművek száma is 97 százalékkal nőtt az elmúlt évtizedben, ami jelentős légszennyezést és torlódásokat okoz.
(fotó: Wikivoyage)