Az új-zélandi Természetvédelmi Minisztérium által telepített kamerák évről-évre végigkövetik egy-egy albatroszpár költési időszakát. Vasárnap ennek segítségével követték több ezren a fiókák kikelését.
Ahogy az index írja, ebben a költési szezonban már több mint 2,5 millióan követték figyelemmel hosszabb-rövidebb ideig az északi királyalbatrosz-pár és frissen kikelt fiókájuk életét.
A kikelés egyébként nem ment teljesen simán, a tojást egy inkubátorban törte át a fióka, akit aztán visszahelyeztek a fészekbe. Szülei a következő két hónapban folyamatosan gondozzák és ellátják majd a kicsit, ezt az időszakot pedig az élő adás segítségével akár mi is végigkövethetjük.
Az adás különlegessége, hogy a nagyon jó minőségű képet ad még éjszakai fényviszonyok mellett is, illetve hogy az átlagos madárkameráktól eltérően itt a hangokat is közvetítik.
A északi királyalbatroszok, melyek egyébként a veszélyeztetett állatok közé tartoznak, egész életükben hűségesek maradnak párjukhoz. Így akár igen hosszú kapcsolatok is létrejöhetnek, lévén az akár 3 méteres szárnyfesztávú madarak több mint 50 évet is élhetnek.
A madárrajongók egyébként hazai állatokat is követhetnek, mi is beszámoltunk például a tatai Öreg-tavon telelő több tízezres vadlúdcsapatról, akiket szintén élőben lehet követni.