Lesznek a nyomorultak és a nyomorultabbak
Lesznek a nyomorultak és a nyomorultabbak

Bár a klímaváltozás globális jelenség, annak hatásai nem egyformán oszlanak el. Világszerte kihívások elé állítja az emberiséget a kiszámíthatatlan időjárás és a fertőző betegségek terjedése, de egyes országokban a következmények különösen tragikusak lehetnek.

Egyes országoknak a gabonatermést sújtó hőség miatt súlyos élelmiszerhiánnyal kell szembenézniük, a mélyen fekvő csendes-óceáni szigeteket pedig a tengerszint emelkedése fenyegeti – a szeretlekmagyarország.hu cikke a Business Insider nyomán kilenc különösen aggasztó helyzetben lévő régiót emel ki.

India

A szubkontinensen az Egészségügyi Világszervezet (WHO) előrejelzése szerint 25%-kal többen halhatnak meg a klímaváltozás okozta éhínségben, mint napjainkban. A jelenség már napjainkban is érezteti hatását: nőtt a mezőgazdaságban élők öngyilkossági aránya, az elmúlt három évtizedben közel 60 ezer gazda és mezőgazdasági munkás vetett véget életének.

Namíbia

Namíbiában májusban a kormány rendkívüli állapotot hirdetett, mert az országban hat éven belül már ötödször pusztít szárazság. Nemcsak az emberek, az állatok is éheznek, ezért a kormány bejelentette, hogy több mint ezer vadállatot elad külföldre, hogy megmentse az életüket, és pénzt gyűjtsenek fennmaradásukhoz. 

Kína

Kínában szedheti a legsúlyosabb áldozatokat a klímaváltozás nyomában járó éhínség. Kína élelmiszer-sebezhetőségét elsősorban a szárazság, az áradások és a viharok okozzák. Ez a helyzet még tovább romolhat a tengerszint emelkedésével. Kína egyes részei a 21. század végére lakhatatlanná válhatnak.

Az óceán múlékony gyöngyszemei

A tengerszint emelkedése a létében fenyeget számos országot. Jelenleg mintegy 115 sziget tűnhet el a víz alatt, köztük a ma turistaparadicsomnak tekintett Seychelle-szigetek. Számos alacsonyan fekvő korallsziget már 2050-re elnéptelenedhet, mert a sós tengervíz tönkreteheti infrastruktúrájukat, és megfertőzheti ivóvízforrásaikat.

Forrás: https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kulonosen-sulyos-katasztrofa-fenyeget-2050-re-9-orszagot-a-klimavaltozas-nem-valogat/

search icon