Napelemekkel a szívritmus-szabályozásért
Napelemekkel a szívritmus-szabályozásért

A Chicagói Egyetem kutatói felfedeztek egy vadonatúj módszert a napelemek celláinak előállítására, amelyek ezáltal felhasználhatók lesznek kevésbé invazív orvosi eszközök, mint például szívritmus-szabályozók áramellátásához.

Az utóbbi hetekben már többször írtunk napelemekkel kapcsolatos újdonságokról. Nemrég egy új típusú, akár 30 évig életképes megoldást fejlesztettek ki Amerikában, illetve a közlekedésben is tervezik az integrálásukat, méghozzá az elektromos autók energiaellátásának terén.

Az egyetemen létrejött egy külön arra szakosodott labor, ahol olyan módszereket dolgoznak ki biológiai szövetek és mesterséges anyagok között, amelyeket később vezetékek összekapcsolására, vagy az agy jeleinek modulálására és orvosi implantátumok kialakítására használnak.

A Chicagói Orvosi Egyetem kardiológus kutatói azon dolgoznak, hogy továbbfejlesszék és végül emberek esetében is felhasználják a technológiát. Tervben van a napelemes megoldások használata a szívritmus-szabályozás mellett az idegek stimulálását szolgáló találmányok terén is.

Érdekesség, hogy a szívritmus-szabályozó szerkezet minden összetevője biológiailag lebomló anyagból készül, ami alkalmassá teszi a rövid távú eljárások, mint például a szívritmuszavar kezelésére. Emellett az egyedi kialakítás alkalmazható lesz a megújuló energia területein is.

Forrás: alternativenergia.hu

search icon