Elkezdődött a téli olimpia Kínában. Az olimpia, ami arról lesz nevezetes, hogy az első volt a sorban, ahol kizárólag műhavon rendezik meg a havas versenyszámokat. A műhó a jövőben egyre nagyobb teret nyerhet a most még természetes hóval is bőven rendelkező síterepeken. Olyannyira, hogy a század végére nemigen marad olyan, korábban olimpiát rendező síterep, mely természetes körülmények között újra meg tudná rendezni a havas versenyeket.
De mi a helyzet Magyarországon? Nálunk is egyre nagyobb teret nyer a síelés, több sítereppel is rendelkezünk. A telek viszont egyre rövidebbek, csökken a havas és fagyos napok száma is. Van jövője a hazai sípályáknak?
Véget ért a január, ezzel befejeződött a Veganuár is. Nem biztos viszont, hogy feladjuk a növényi központú étrendet, mert az elmúlt időszakban számos pozitív hatását ismertük meg – persze azon túl, hogy a klímaváltozás elleni küzdelem mindennapjaiban talán az étrendünk átalakításával tehetünk a legtöbbet.
Viszont egyelőre kevesen és keveset tudunk erről az étrendről, ezért is kérdeztünk meg nemrég egy dietetikust, hogy mire érdemes figyelni. Azt máris tudjuk, hogy a B12 vitamint bevitelére kiemelt figyelmet kell fordítanunk.
Az adás végén szóba kerül egy friss felmérés is, melynek eredménye alapján a fejlődő országok ifjúsága valamivel komolyabban veszi a fenntarthatóságot, mint a fejlett országok Y– és Z-generációs fiataljai. A dolog hátterében az állhat, hogy a felmérésben résztvevő fejlődő országokban már most jobban lehet érezni a klímaváltozás és a környezetszennyezés negatív hatásait, mint a fejlett országokban.