5 város a kílmaváltozás és a társadalmi egyenlőtlenségek ellen

5 város a kílmaváltozás és a társadalmi egyenlőtlenségek ellen
5 város a kílmaváltozás és a társadalmi egyenlőtlenségek ellen

A WRI (Word Resources Institute – Világ Erőforrás Intézet) megjelölte az 5 finalista várost a 2020-21-es WRI Ross Center Prize for Cities versenyében.

5 olyan város került kiválasztásra melyek egyszerre értek el jelentős eredményeket a klímavédelem és a társadalmi egyenlőtlenségek elleni küzdelemben.

A közlekedés károsanyag kibocsátásának visszaszorításától kezdve a városi mezőgazdaságig és a nyomornegyedek árvízvédelméig a döntősök mindegyike más és más területeken mutattak fel jelentős eredeményeket. Abban azonban mindegyik példa azonos, hogy bebizonyították, hogy a városok egyszerre válhatnak élehetőbbé és fenntarthatóbbá miközben jelentősen növelik lakosaik számát.

Az 5 döntős város

DistritoTec, Monterrey, Mexikó

Egy bűnözéssel és erőszakkal terhelt kerület teljeskörű rehabilitációs projektje a Monterrey Egyetem vezetésével, melynek eredményeként a csökkent a bűnözés, jelentős gazdasági és infrastrukutrális fejlődés következett be, valamint a lakók eddig nem látott aktivitással vették kezükbe a kerület újraélesztését.

Kibera Köztér Projekt, Nairobi, Kenya

A világ egyik legnagyobb nyomornegyedében a Kibera Public Space Project (KPSP) innovatív tereket hoz létre a lakókkal karöltve, amelyek nem csak csökkentik az árvízkockázatot, de alapvető szolgáltatásokat is nyújtanak, mint például a víz-, és szennyvízszolgáltatás.

Fenntartható élelmiszer-termelés Rosario számára, Argentína

Kezdetben a 2001-es argentin gazdasági válság nyomán indult el, Rosario városi mezőgazdaságának kiemelt programja a város fokozott áradásra és hőségre adott válaszának sarokköveként.
„Az élelmiszertermelő helyek fenntartása a városi és városkörnyéki területeken kulcsfontosságú stratégia a klíma cselekvési tervünkben. A kibocsátás csökkentése és a város alkalmazkodóképességének javítása lehetőséget teremt a társadalmi befogadásra is. A fenntartható élelmiszer-termelés Rosarióban nemcsak foglalkoztatási lehetőségeket teremt, hanem társadalmi kohéziót, jobb környezetet valamint jobb egészséget biztosít a lakók számára.”

A londoni ultra alacsony kibocsátású zóna, Egyesült Királyság

Az Ultra Low Emission Zone (ULEZ), London egész központjára kiterjedő zóna mely rendkívül szigorú jármű-kibocsátási normákat ír elő (vagy igen súlyos napidíjakat) a járművezetők számára, ösztönözve a londoniakat és a vállalkozásokat, hogy váltsanak az erősen szennyező járművekről a tisztább közlekedési módokra, és együttesen csökkentsék a mérgező légszennyezést.

Nők a városi szegények éghajlatváltozással szembeni ellenálló képességéért,Ahmedábád, India

Az elmúlt évtizedben az éghajlatváltozással szembeni ellenálló képesség kiemelt kérdésként merült fel Ahmedabadban, mivel az egyre növekvő urbanizáció eredményeként létrejött megfelelő infrastruktúra nélküli negyedekben a szélsőséges hőhatásokat, a vízhiányt, az áradásokat, a vírusos betegségeket és más negatív éghajlati változásokat nem képesek kezelni a lakosok. A Mahila Housing Trust (MHT) keretében ezekre a problémákra adnak választ a megfelelő helyi oktatás és eszközök biztosításával, a közösségek megszervezésével.

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

search icon