A zöld influenszerek a TikTok generációra szeretnének hatni
A zöld influenszerek a TikTok generációra szeretnének hatni

A zöld influenszerek szerint a közösségi médiaplatformok már nem csak a szelfik és a blogok számára jelentenek lehetőségeket, hanem az emberek szervezésére és oktatására az éghajlati válsággal kapcsolatban.

Több korábbi környezetvédelmi kérdésekkel foglalkozó közösségi média influenszer épített karriert, melyet online jelenlétük alapozott meg, köztük Jack Harries, aki The Breakdown címmel sorozatot készített a WaterBear ingyenes környezetvédelmi streaming szolgáltatás számára. A szolgáltatót tavaly alapította Ellen Windemuth, a Netflix dokumentumfilmjének, a My Octopus Teacher alkotója, és Harry herceg, Lily Cole és Maisie Williams is támogat.

A The Breakdown a TikTok-generációt célozza meg, akiket a környezetvédelmi kérdések nyomasztanak. A rövid, frappáns epizódok segítségével a nézők a WaterBear interaktív csomópontján keresztül petíciókat írhatnak alá, és kapcsolatba léphetnek klímavédelmi szervezetekkel. Harries azért akarta elkészíteni a The Breakdownt, hogy a válság összefüggéseit azok számára is bemutassa, akik általában nem foglalkoznak a klímaváltozással kapcsolatos kérdésekkel. Az ötrészes sorozat innovatív, frappáns grafikát használ, hogy vonzóbb legyen azok számára is, akiknek figyelmi terjedelme kevésbé hosszú.

A 28 éves Harries korábban mintegy 4 millió követőre tett szert a JacksGap nevű YouTube-csatornán, amelyet ikertestvérével, Finn-nel alapított 2011-ben, és a közösségi platformok térnyerése közepette nőtt fel, de úgy gondolja, mára már más a közösségi média szerepe. Testvérével és a filmes Alice Aedy-vel egy produkciós stúdiót és platformot is létrehozott Earthrise néven, amelynek már 160 000 követője van az Instagramon, és amely kizárólag a klímaválság kommunikációjának szenteli magát. Több fiatal klímaaktivista közösségi média béli megjelenését tudják így biztosítani.

Bárcsak tudós lennék, aki úttörő kutatásokat végez a frontvonalban, de ez nem az én képességem, az enyém a kommunikáció, így egy bizonyos ponton el kell gondolkodni: hogyan tudom kölcsönözni azt, amim van, ennek a mozgalomnak?. Az Earthrise révén a célunk az, hogy hogyan tudjuk hasznosítani a történetmesélés erejét.

elemzi lehetőségeit Harries.

A következő nagy projekt pedig egy Attenborough-t bemutató YouTube-sorozat, az A Seat at the Table, amely a novemberi Cop26 klímakonferenciára készül. A fiatal alkotó továbbra is optimista a változással kapcsolatban.

Van egy idézet Mary Annaïse Heglartól a The Breakdown című könyvben, aki azt mondja az éghajlatról, hogy vagy elborít a probléma bonyolultsága, vagy beleszeretsz a megoldások kreativitásába. A természet a megoldás, ezért nagyon is szükségünk van arra, hogy beleszeressünk a természetbe. A természet képes meggyógyítani önmagát, nekünk pedig hátra kell lépnünk, és hagynunk kell, hogy ezt megtegye.

(Guardian)

(fotó: pexels – Emmylou)

Rengeteg fontos információ vár még rád! Nézz szét!

search icon