A világjárvány lecsengésével egyre nagyobb teret nyer a Slow Living mozgalom, mely az elmúlt évtizedekben civil aktivisták tevékenysége révén világméretűvé nőtt.
Az eredetileg Olaszországból indult, a lelassult életmódra és az ökotudatos szemléletre alapozó mozgalom nálunk is megvetette a lábát pár éve. Az Index ennek nyomán a mozgalom egyik hazai vezetőjével Szekeres Diánával beszélgetett.
Nem bűntudatalapon közelít a környezetvédelemhez, környezettudatossághoz, hanem megoldási javaslatokat, pozitív életmódtippeket, alternatívákat mutatunk, a közösségi események révén az egyes emberek számára is átélhetően.
– mondja Szekeres Diána.
A slow-mozgalom eredetileg a gasztronómiára, a helyi alapanyagot és ízek felfedezésére, az egyes régiók étkezési kultúrája megőrzésére jött létre, azonban mára sokkal többet jelent, igyekszik válaszokat találni és alternatívákat kínálni arra, hogyan érezhetjük otthon magunkat a 21. század gyorsan változó világában.
Nem valami ellen küzdünk, hanem valamiért, kritikusak vagyunk, de igyekszünk a gazdasági szempontokat is figyelembe véve új rendszereket felépíteni.
–teszi hozzá az aktivista
A mozgalom piros csigás védjegyével eddig 35 helyen lehetett találkozni az országban, azonban a világjárvány némileg gátat szabott a közösségi életet rendkívül fontosnak tartó mozgalom terjeszkedésének. Most viszont az aktivisták és a mozgalom tagjai újult erővel törekszenek arra, hogy mindenkinek bemutathassák értékeiket.
A lelassult életmódot hirdető mozgalom honlapján és az Index cikkéből további információkat lehet megtudni erről a környezettudatos életmódrendszerről.