Új állatfajokat azonosítottak tudósok
Új állatfajokat azonosítottak tudósok

Mozgalmas napokon vagyunk túl, hiszen az elmúlt napokra több új faj felfedezése is jutott. Sajnos nem az esőerdő mélyén leltek a tudósok eddig ismeretlen állatokra, hanem ismert állatokról derült ki, hogy valójában több fajt alkotnak.

Előbb az Antarktisz környékén élő szamárpingvinről derült ki, hogy valójában nem egy, hanem négy fajról van szó. A ránézésre megtévesztésig hasonlító pingvineket DNS-vizsgálatokkal sikerült elkülöníteni egymástól.

Ezzel az ismert pingvinfajok száma 18-ról 21-re nőtt. A pingvinekre leselkedő veszélyek viszont nem csökkentek. Amellett, hogy a klímaváltozás miatt egyre délebbre szorulnak, a műanyagszennyezés és a túlhalászás is fenyegeti, az egyelőre stabil populációt.

Később a kelet-Ausztráliában élő óriás repülőerszényesről derült ki, hogy valójában három külön fajt alkotnak. A pingvinekhez hasonlóan őket is genetikai vizsgálatokkal különítették el, mert már régóta gyanították, hogy a némileg eltérő külsejű állatok külön fajokat alkothatnak.

A kengurunk rokona a legnagyobb erszényes mely boldogul a levegőben, igaz csak siklani képes. A koalákhoz hasonlóan, kizárólag eukaliptuszlevéllel táplálkozó emlős élőhelyének közel a harmadát pusztították el a tavaly nyári bozóttüzek, így az ausztrál kormány a sebezhető fajok közé sorolta.

Forrás: 444/Guardian/MTI

search icon